10 lucruri care imi plac... Dezabonat

adaugat de Nefertari cu 2 ani in urma
Intruna din noptile in care nu puteam sa dorm ma gandeam cum noi oamenii in general uitam adesea sa ne apreciem si cat de minunati suntem !

Mi s-a intamplat destul de des sa fac un compliment sincer unei persoane si sa realizez ca nu era constient de acea calitate pe care eu o vazusem...

Daca noi nu ne iubim pe noi atunci cum sa ne iubeasca altii ?

De aceea va propun un mic joculet menit sa va aminteasca cat de frumosi sunteti ! Pe dinauntru si pe dinafara !

As vrea ca fiecare dintre cei ce posteaza aici sa isi enumere 10 calitati pe care le are: 5 legate de fiinta lor interioara si 5 legate de aspectul fizic !

Incep eu cu mine:

Inauntru :D

1. Cred ca sunt un prieten loial.

2.Cred ca sunt o persoana pozitiva.

3.Cred ca am puterea sa motivez alti oameni.

4.Am simtul umorului.

5.Sunt o persoana responsabila si serioasa si imi respect cuvantul dat.

Si-n afara :

1. Imi plac ochii mei albastri.

2.imi place parul meu care suporta cu stoicism toate culorile pamantului si tot frumos si sanatos ramane.

3. Buzele .

4. Unghiile.

5. Fundul .
adaugat de hotsexyro cu 2 ani in urma
No,vezi,de-aia imi place despre tine ca,daca nu poti dormi gandesti constructiv! :P
Mereu am spus si sustin in continuare ca parerea celorlalti despre tine este cel putin jumatate din parerea pe care o ai tu insuti despre tine.
In acest context,,iata cele 10 lucruri care-mi plac la mine(de fapt sunt mai multe,dar ai zis doar 10 :D )
In interior:
1.Atitudinea optimista cu care privesc viata;
2.Generozitatea;
3.Deschisa la minte si la suflet;
3.Corecta,cinstita cu mine insumi si cu ceilalti;
4.Iubitoare,calda,prietenoasa;
5.Empatica.
Fizic:
1.Imi place corpul meu pentru ca este perfect proportionat .
2.Imi place chipul meu pentru ca este o reflectie a sufletului.
3.Sunt fericita ca m-a inzestrat mama natura cu tot ce-i trebuie unei femei sa fie dorita,admirata,placuta si nu in ultmul rand iubita;
4.Imi plac anii mei(de aceea nici nu-mi ascund varsta niciodata),pentru ca mi-au adus intelepciune si mi-au sporit atractivitatea;
5.Imi place ca am o sanatate buna care imi permite sa fac sport,si sa ma simt bine in corpul meu.
Si,mai sunt si modesta :lol: ;) :)
adaugat de marian12345 cu 2 ani in urma
adaugat de Nefertari
Intruna din noptile in care nu puteam sa dorm ma gandeam cum noi oamenii in general uitam adesea sa ne apreciem si cat de minunati suntem !
Mi s-a intamplat destul de des sa fac un compliment sincer unei persoane si sa realizez ca nu era constient de acea calitate pe care eu o vazusem...
De aceea va propun un mic joculet menit sa va aminteasca cat de frumosi sunteti ! Pe dinauntru si pe dinafara !
As vrea ca fiecare dintre cei ce posteaza aici sa isi enumere 10 calitati pe care le are: 5 legate de fiinta lor interioara si 5 legate de aspectul fizic !
Incep eu cu mine:
Inauntru :D
4.Am simtul umorului.
Si-n afara :
2.imi place parul meu care suporta cu stoicism toate culorile pamantului si tot frumos si sanatos ramane.
3. Buzele .
4. Unghiile.
5. Fundul .

dar propriul pacat iti place?
Da ,imi place ! Vreo problema ?
adaugat de hotsexyro cu 2 ani in urma
Se spune:"probleme Gogule?" :lol:
cica:"cine n-are nici un pacat sa arunce primul piatra"....deci ,sa intelegem ca exista pe-aci cineva fara de pacat,pe care totusi il intereseaza pacatele altora! :D pacat ca n-am aflat parerea sa buna despre "sine insusi :(
aaaaaa,am uitat sa spun ca si eu am pacate;
si mai am si simtul umorului! ;)
adaugat de eu2010 cu 2 ani in urma
Draga Nefertari , ai propus un joculet foarte interesant si am sa incerc sa enumar aici , zece calitati ...Nu tot ceea ce considram noi a fi o calitate , este la fel catalogata de toata lumea ....Intr-o zi , i-am descris unei persoane citeva calitati negative ale mele si mi-a raspuns ca si-ar dori sa le aiba ....
In interior :
- Sint sufletist
- Sint sincer
- Iert usor
- Am simtul umorului
- Ma simt extrem de bine , cind pot face pe cineva fericit
Fizic :
- Ochii mei verzi .....sa-i crezi ;)
- Sanatatea
- Buzele
- Miinile
- Parul
Imi iubesc interiorul si exteriorul asa cum sint iar daca m-as mai naste inca o data , nu mi-as dori altele .... :)
P.S. Totusi mi-as dori o mica modificare : ....sa fiu fotogenic ....dar poate este mai bine , ca realitatea sa te surprinda placut si nu invers ....
adaugat de floare9 cu 2 ani in urma
adaugat de Nefertari
Incep eu cu mine:
Inauntru
4.Am simtul umorului.
Si-n afara :
3. Buzele .
4. Unghiile.
5. Fundul .

Cele zece placeri:
1 Ador ochii verzi
2.Imi place sa se joace cineva in parul meu.
3.Ador comediile
4.Ador oamenii politicosi.
5.Imi plac complimentele spuse din suflet.
6.Modelez ,,omuleti""
7.Imi place sa cunosc oameni noi.
8.Cred ca pot fi o buna ascultatoare.
9Ador sa fac bine oamenilor.
10. Imi plac cumparaturile
adaugat de Carol37 cu 2 ani in urma
....eu as comprima lucrurile la mai putin de 3......
1)eu sint cum sint eu......si ma simt minunat in pielea mea
2)urasc din suflet inchipuitele si inchipuitii........
adaugat de helene cu 2 ani in urma
Inauntru:
SUFLETUL! :)
In afara:
CE SE... VEDE! :P
In definitiv, nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie! ;)
Cand am creeat topicul asta ma gandeam ca cei care posteaza sa isi ofere cateva minute pentru a -si contempla frumusetile interioare si exterioare si astfel sa se simta un pic mai bine ....asta a fost intentia topicului ! Multumesc !
adaugat de helene cu 2 ani in urma
adaugat de Nefertari
Cand am creeat topicul asta ma gandeam ca cei care posteaza sa isi ofere cateva minute pentru a -si contempla frumusetile interioare si exterioare si astfel sa se simta un pic mai bine ....asta a fost intentia topicului ! Multumesc !

Eu chiar asta am facut! Timp de cateva minute m-am autocontemplat interior si exterior; nu neg, m-am simtit binisor dar nu puteam sa ma laud, atat am gasit...frumos! :P Si am specificat, e doar parerea mea despre propria persoana, care evident, nu poate fi decat obiectiva si subiectiva, in egala masura! :D
Daca te-ai simtit binisor nu pot decat sa ma bucur stiind ca mi-am atins scopul !
adaugat de Roberta999 cu 2 ani in urma
Inauntru:
1. Optimismul
2. Altruismul
3. Simtul umorului
4. Inteligenta
5. Responsabilitatea
Si-n afara:
1. Ochii
2. Parul
3. Sanii
4. Talia
5. Picioarele
PS: Nefertari, si in cazul meu ti-ai atins scopul, mi-am amintit cat sunt de frumoasa si cat de bine ma simt in pielea mea! ;) :D

Nu poti adauga o replica la acest subiect decat daca ai un cont pe Placere.ro

Logheaza-te Inscrie-te acum