Dependenta de sex Dezabonat

adaugat de justart cu 4 ani in urma
Deschid aceasta tema aici, desi este foarte serioasa,... dar imi trezeste si un zambet

In urma vizionarii unui film , am ajuns la concluzia ca as putea sa fiu dependent de sex. Asa ca m-am gandit, sa initiem o discutie pe tema aceasta! Un fel de " intalnirea dependentilor de sex anonimi". Ce ziceti ? Exista dependenta de sex ? Cum se manifesta ? Ce parere aveti despre asta ? Exista tratament ?

Am sa incep eu : Sunt Justart si sunt dependent de sex !!! ...si nu am chef sa ma tratez ! Decat sa elimin cauza, mai bine as infiinta un "club de sex" ! ;)

Daca cineva este de alta parere, sa o spuna,...poate reusesc sa-mi bag hormonii in cusca ! :lol:
adaugat de Preotelu cu 4 ani in urma
Si eu cred ca sufar de aceeasi boala. Cum pana acum fetele nu s-au plans, nu vreau tratament!
adaugat de french69 cu 4 ani in urma
Si uite ca nu sunt singur. :lol:
Ma intrebam si eu oi fii dependent de sex? Ego-ul meu barbatesc striga cu litere mari: SIGUR CA DA !!! Da-i sa sune cat mai mult.
Dar ma intreb cat sex (si ma refer la cantitate deocamdata pentru ca virgula calitatea e deja total altceva) te face sa fii dependent de sex? De 2-3 ori pe zi sau de 10 ori pe saptamana sau nu rezisti mai mult de 10 zile fara sex?
Sau sunt numai dependent de sex doar in ochii celor care au nevoie de sex mai putin decat mine? Ce zic cei care fac sex de 3 ori pe luna de cei care au nevoie de 2-3 ore de sex zilnic? Oare care e starea "normala"?
Hormonii tot tropaie indiferent ca vreau eu sau nu.
adaugat de tania321 cu 4 ani in urma
nu stiu daca e vorba de dependenta de sex, desi cazuri patologice exista.... cred ca, mai curand, e vorba de foamea de a primi ceea ce-ti doresti cu adevarat sa te simti implinit.... si nu ma refer nici la durata, nici la frecventa, nici la cine stie ce lucruri excentrice... mai curand e vorba de acea comuniune sau simbioza pe toate planurile care sa te faca sa simti ca ceva mai mult de-atat nu se poate... ca ai trait clipa de gratie, perfecta, unica, irepetabila.... si cred ca spre asta tinde toata lumea, constient sau nu... doar ca unii o cauta mai des si altii stau in expectativa mai mult.... depinde aici de o multime de factori obiectivi si subiectivi...
adaugat de french69 cu 4 ani in urma
adaugat de tania321
nu stiu daca e vorba de dependenta de sex, desi cazuri patologice exista.... cred ca, mai curand, e vorba de foamea de a primi ceea ce-ti doresti cu adevarat sa te simti implinit.... si nu ma refer nici la durata, nici la frecventa, nici la cine stie ce lucruri excentrice... mai curand e vorba de acea comuniune sau simbioza pe toate planurile care sa te faca sa simti ca ceva mai mult de-atat nu se poate... ca ai trait clipa de gratie, perfecta, unica, irepetabila.... si cred ca spre asta tinde toata lumea, constient sau nu... doar ca unii o cauta mai des si altii stau in expectativa mai mult.... depinde aici de o multime de factori obiectivi si subiectivi...

Ai perfecta dreptate draga tania321 !
Eu numesc acele momente: "clipe de magie". Dar din pacate ele trec si atunci ne creem un alt vis pe care sa-l urmarim (cel putin noi barbatii).
adaugat de elisudar cu 4 ani in urma
Azi am tot urmarit acest topic,curios sa vad ce vor posta fetele.Azi,ca nicio data,au tacut malc.Se pare ca doar noi barbatii suferim de aceasta"boala".Imi vin in minte doua persoane care s-au tratat de dependenta de sex:1-Michael Douglas si 2 Tiger Wood.
adaugat de wildtomcat cu 4 ani in urma
eu ...no comment
adaugat de tina69 cu 4 ani in urma
Sunt si Fete dependente de sex dar nu recunosc .....se feresc sa spuna din cauza sa nu se faca de rusine......toti barbati de pe planeta sunt dependenti de sex dar nu au curaj sa faca asa ceva sa nu le fuga iubitele
adaugat de lacrima2008 cu 4 ani in urma
si acum ca am descoperit forumul si subiectul asta...sa ma exprim :)dependent de sex? nu cred . e vorber ca fiecare isi doreste sa fie...fericit. cu un tonus bun, multumit, satisfacut. iar sexul ofera toate astea. m rog...nu chiar intotdeauna :) dar asta e alt subiec. :) deci...concluzie...fiecare cauta sa-i fie bine si....cred ca...sexul e cel mai la...indemana. e adevarat ca barbatii si-l doresc cu mai multa ardoare decat femeile. ele vor calitate nu cantitate. barbati vor doar sa se...elibereze.. dar...asta e natura lucrurilor. :) nu putem aduce acuze nimanui ,nu? deci...iubiti-va mult! :P
adaugat de trident04 cu 4 ani in urma
Si pentru ca tot ai descoperit Forumul
ai putea sa ne spui....
La voi nu se numeste tot "descarcare "? :)
:) am observat ca esti cam "gica contra" print toate topicurile :) dar e bine asa. tebuie sa tina cineva nivelul de adrenalina ridicat :P ba da. tot descarcare se numeste :) doar ca noi avem un avantaj in fatza voastra. simtim totul mai profund decat voi. cu toate simturile. si nu doar trupeste :) ideea e ca...nu v-am acuzat de nimic. cum am mai spus....asa suntem facuti :) natura, dumnezeu... nu stiu care si-a bagat nasul :)
Mai Lacrima ( frumos si induiosator ID )
Nu sunt eu ala cu contrele...
dar imi place sa cred ca atunci cand aratam cu degetul o facem pe buna dreptate...
asa a reiesit din postarea ta...
" ca numai voi beneficiati de "descarcarea" aia "
hai maaaa
ca si voi...
chiar daca uneori...in anumite cazuri inchideti ochisorii...
sunt la fel de multe cazuri ca si la noi cand "descarcarea" aia vine din suflet...
Ai impresia ca la BARBATI dependenta ar suna altfel....ca OBSESIA..
nu...
a zis bine cine-a spus ca-i o "deconectare"...atunci cand ajunge l grad de dependenta...
ca si cum ai fuma o tigare :)
:) iei totul prea...personal :) chiar nu acuzam pe nimeni si nici nu judecam :) dar imi place stilul tau :)
adaugat de pomy1974 cu 4 ani in urma
Cei dependenti de sex sunt in general obisnuiti cu sperantele disperate si temerile aparent vesnice......... Se tem de respingere, suferinta, experiente noi.
nu este cazul pe aici
aici sunt dornici de sex cu ceva scanteie aparuta din dorinta
.
adaugat de lacrima2008
:) iei totul prea...personal :) chiar nu acuzam pe nimeni si nici nu judecam :) dar imi place stilul tau :)

Daca nu le-ai lua intr-un mod mai personal ...n-ar avea nici o noima cele spuse ....Lacrima... :)
aici sunt dornici de sex cu ceva scanteie aparuta din dorinta

din dorinta .....sau din "chimia" care tot n-o intelegeam eu intr-o vreme...
Toti imi spuneau de "chimia creierului" si eu ii dadeam inainte cu "batman batman"
Intr-un tarziu mi-am dat seama despre ce vorbim si DA....intradevar...
De fapt..>CHIMIA aia te duce la dependenta.....
adaugat de luanac cu 4 ani in urma
adaugat de trident04
Daca nu le-ai lua intr-un mod mai personal ...n-ar avea nici o noima cele spuse ....Lacrima... :)
din dorinta .....sau din "chimia" care tot n-o intelegeam eu intr-o vreme...
Toti imi spuneau de "chimia creierului" si eu ii dadeam inainte cu "batman batman"
Intr-un tarziu mi-am dat seama despre ce vorbim si DA....intradevar...
De fapt..>CHIMIA aia te duce la dependenta.....

:huh: imi place chimia....de cate ori / zi e cazul ....nah...am zis-o si pe asta :unsure:
ps; nu vreau tratament .... sunt sigura ca nu sunt mai bolnava ca altii mai sanatosi :unsure:
adaugat de vladfalnic cu 4 ani in urma
Fratilor, nu inteleg de ce luati lucrurile la modul asta. De parca ar fi ceva anormal. Si nimeni nu specifica ce ar fi anormal. Sexul in sine? Evident, nu. Frecventa? Durata? Numarul de parteneri si cat de des ii schimbi? Care parte vi se pare anormala? Sunt convins ca multi ati auzit de piramida lui Maslow - http://wwwzoepetre.blogspot.com/2010/06/piramida-lui-maslow.html
Haideti sa nu exageram. Acum iti este foame, mananci, te-ai saturat, nu mai ai nevoie. Maine iar iti este foame, iar ai nevoie sa mananci. Nu cred ca este nimeni pe aici care sa spuna ca poate trai precum omul asta: http://www.adanima.org/2010/05/07/2821/. Eu nu cred prostiile din articolul asta, dar ma rog, era un exemplu extrem. Cine poate trai numai cu aer si minciuni? Cat poti sa rezisti fara sa mananci? Asa e si cu sexul.
adaugat de rumanita cu 4 ani in urma
alta tema nu se putea????????? :angry:
adaugat de vladfalnic cu 4 ani in urma
adaugat de rumanita
alta tema nu se putea????????? :angry:

Ba da, mai sunt si altele. Ce vant te aduce la tema asta daca nu ai nimic de comentat?
adaugat de nicu9 cu 4 ani in urma
adaugat de vladfalnic
Fratilor, nu inteleg de ce luati lucrurile la modul asta. De parca ar fi ceva anormal. Si nimeni nu specifica ce ar fi anormal. Sexul in sine? Evident, nu. Frecventa? Durata? Numarul de parteneri si cat de des ii schimbi? Care parte vi se pare anormala? Sunt convins ca multi ati auzit de piramida lui Maslow - http://wwwzoepetre.blogspot.com/2010/06/piramida-lui-maslow.html
Haideti sa nu exageram. Acum iti este foame, mananci, te-ai saturat, nu mai ai nevoie. Maine iar iti este foame, iar ai nevoie sa mananci. Nu cred ca este nimeni pe aici care sa spuna ca poate trai precum omul asta: http://www.adanima.org/2010/05/07/2821/. Eu nu cred prostiile din articolul asta, dar ma rog, era un exemplu extrem. Cine poate trai numai cu aer si minciuni? Cat poti sa rezisti fara sa mananci? Asa e si cu sexul.

asta e cam asa si inca de ce o faci mai des iti trebuie mai mult
ne speriem cnd auzim de nimfomane dar sunt si barbati

Nu poti adauga o replica la acest subiect decat daca ai un cont pe Placere.ro

Logheaza-te Inscrie-te acum