Ce am "invatat" azi

adaugat de the_niger2000 cu 3 ani in urma
Propun ca in acest topic...sa se destainuie invataturile utilizatorilor din la situatii, intamplari petrecute in acea zi
adaugat de the_niger2000 cu 3 ani in urma
Azi am invatat ca prostii sunt mai periculosi cand se aduna in grupuri.
adaugat de tina21 cu 3 ani in urma
Astazi "am invatat" ca unii habar nu au sa vorbesca in numele lor, si isi fac cate o clona, cu alta fata . (aia frustrata) :rolleyes:

adaugat de gabigabi43 cu 3 ani in urma
azi am invatat ca invidia si dusmania nu tin cont de nimic,nici daca tratezi oamenii cu spatele :P
adaugat de tina21 cu 3 ani in urma
Jan 1st 1970, 00:00:00

azi am invatat ca invidia si dusmania nu tine cont de nimic,nici daca tratezi oamenii cu spatele :P

:D :D da, eu inca studiez asta
adaugat de redeyes_cj cu 3 ani in urma
azi am invatat ca atunci cand sunt racita sa stau dracului cuminte si sa nu deschid geamul sa fumez (oricum nu avea nici un gust) ca apoi imi e mai rau :unsure:
adaugat de nicknistor cu 3 ani in urma
azi am invatat inca o metoda sa fentez statul :D ...am mai invatat ca n-are rost sa ma tin in gura cu prostii doar de dragul de a arata ca stiu si eu sa jignesc....am invatat ca unii oameni din forum traiesc doar sa faca rau altora ;)
adaugat de punjatina cu 3 ani in urma
iar eu am invatat ca amintirile (frumoase sau urate) pot fi trecute la vise cu o mare usurinta :)
am uitat ceva..azi am invatat, poate prima data pe forum sa ignor prostia,vedetismul ieftin si invidia gratuita :P
adaugat de rumanita cu 3 ani in urma
am invatat ca si cele mai mari staruri pot fi tratate ca si niste fraieri ;)
adaugat de SUNSET_ANGEL cu 3 ani in urma
Ca oricat m-as opune destinului,acesta mi-o ia inainte...;)Unele lucruri sunt menite sa se intample.
adaugat de Melissa cu 3 ani in urma
Azi,inca o data am invatat ca unii oameni nu au curajul sa spuna lucrurilor pe nume,prefera tacerea in locul comunicarii
am invatat ca se permit prea multe clone..pe de o parte inteleg de ce se permite acest lucru dar pe de alta parte mi se pare ca se permite prea multa minciuna
adaugat de sensulmeu cu 3 ani in urma
Am invatat azi ca increderea poate fi inselata ... o data si inca o data ... si ca nimic nu poate repara dezamagirea suferita!

Si am re-invatat ca nimic nu e permanent ... ca fericirea tine o clipa si restul e ... amintire !!
adaugat de punjatina cu 3 ani in urma

Si am re-invatat ca nimic nu e permanent ... ca fericirea tine o clipa si restul e ... amintire !!

pot sa subscriu :) ....ca apoi sa trec si eu ca amintirile pot fi trecute la foste vise :D
adaugat de flufyme cu 3 ani in urma

Ca oricat m-as opune destinului,acesta mi-o ia inainte...;)Unele lucruri sunt menite sa se intample.

Destinul ni-l facem noi...dar ne place sa dam vina pe el pentru eventuale esecuri sau neimpliniri,sperind ca astfel rezolvam neputinta...adormind astfel cel mai de pret bun al omului...dorinta de a reusi.

Imi cer scuze daca te deranjez,dar ai postari pe care le citesc cu placere...daca nu sunt infinite si pierd sirul...
adaugat de helene cu 3 ani in urma
azi nu am "invatat" nimic! am avut chef de ...tras...chiulul! :D
adaugat de SUNSET_ANGEL cu 3 ani in urma

adaugat de flufyme cu 3 ani in urma

Eu cred ca depinde "si" de mine ca persoana ce se intampla maine in viata mea...Insa...tocmai ca e vb de o mica exceptie,cand azi destinul mi-a luat o inainte si mi-a readus ceva iubit ...Am dat si eu un mic "ghiont",insa oricum raman la impresia ca ne este menit sa traim anumite experiente si sa intalnim anumiti oameni...Eu nu dau vina pe nimic,cu atat mai putin pe destin,insa ii recunosc "izul"cand dorintele mele isi gasesc rezonanta si imi aduc in viata ceva sau pe cineva important..Nu imi sta in fire sa gasesc "vinovati" pentru nereusitele mele,insa sunt capabila sa recunosc "semnul"acolo unde nu parea sa mai fie vreo speranta...Asta e destinul...

[/quote

Destinul...definitia lui e incompleta intodeauna...daca adimtem ca in univers avem IN SI IAN,cald si rece,pamint si cer,apa si foc,deci implicit bine si rau...destinul apare ca o acumulare negativa sau pozitiva ,un fel de suma de actiuni cu efect benefic sau malefic, care se rasfringe asupara noastra ca efect al actiunilor celor din care ne tragem... e un ciclu nesfirsit in care devenim fauritorii destinului nostru si din pacate si a celor de dupa noi...actiunile noastre transforma viata noastra in fericire sau nefericire,bucurie sau tristete sau unii mai il numesc noroc sau ghinion.
adaugat de MYLADDY cu 3 ani in urma
Si toate cele de mai sus,...nu le stiati deja!!!...Haaai maaai!!!...
adaugat de alacucuvaia cu 3 ani in urma
Azi n-am invatat nimic nou ; am facut recapitulare :

- moderatorul este un rau necesar si util

- moderatorii sint oameni, deci exista moderatori partinici si moderatori impartiali

- si-n mediul virtual oamenii se organizeaza dupa afinitati formand “clanuri”

- moderatorul nu trebuie sa fie afiliat sau simpatizant al nici unui “clan”

- daca nu esti cu clanul esti impotriva lui! intoleranta este o caracteristica independenta de mediu

- taxonomia se aplica si oamenilor ; specia se imparte in subspecii

- individul este o fiinta privita ca unitate distincta a speciei din care face parte

- indivizii pot forma perechi

- o pereche inseamna doua persoane ; doua persoane inseamna doua voci de tonalitati diferite

- doua voci pot canta aceeasi melodie ; asta nu inseamna ca nu pot sustine in parte cate un solo

- solistul sta in fata ; orchestra in spate

- e bine sa-ti protejezi capul cand il bagi la inaintare, indiferent care ar fi acela

- e preventiv sa te temi de ce nu cunosti

- musca cu grija daca ai probleme cu dantura

- daca ai gura mare nu inseamna ca ai vocea puternica si impunatoare

- un dialogul coerent are la baza un subiectul definit

- desi fiecare tinde sa-si atinga nivelul de incompetenta, limita inferioara nu este definita

- subcultura este daunatoare imaginii ; este reprobabil daca se manifesta intr-un mediu inadecavat

- joaca la nivelul la care-ti permite capacitatea, talentul si pregatirea

- jargonul si argoul au valoare literara numai folosite corespunzator

- daca scri nu inseamna ca esti scriitor ; daca scri nu inseamna ca ai talent

- e greu sa pierzi cu onoare daca n-ai avut-o niciodata

- poti plange si pe un umar virtual

- infailibilitatea nu este infailibila

- lamentarea e facila si nu necesita o analiza aprofundata

- inteligenta se asociaza ; prostia se aduna. asta nu inseamna ca prostie + prostie = inteligenta

- gloria este efemera ; nu fa din ea o preocupare primordiala

Felicitari lui niger pentru topic ; daca n-ar fi, nu s-ar vaicarii

Nu poti adauga o replica la acest subiect decat daca ai un cont pe Placere.ro

Logheaza-te Inscrie-te acum