Escrocul sentimental Dezabonat

adaugat de tanasedaria cu 4 ani in urma
adaugat de nicknistor
sincer oare daca s-ar da nume ce ar iesi?...cred ca ar fi un bine facut altora sa nu pateasca la fel..buna idee my

ce sa iasa? afla lumea cat de JAPITE SUNT .... de ca domni sunt in sinea lor :D :D :D
adaugat de nicknistor cu 4 ani in urma
felicitari sunset...de al doilea stiam
adaugat de camelot cu 4 ani in urma
Deci...iar va stric....""ploile"":D:D
-Escroci financiari...mai aveti?
-Nu!!!! ...doar escroci sentimentali :D :D :D :D
Cu nume?
Ma repet escroc financiar......Mateo36........are sa-mi dea 10 milioane de 2 ani!!
SCUZE MATEO ASTEPTI SA SE PRESCRIE?......CA SA STIU:P:P
DAR SI AT VOI SPUNE CA NU IMI ESTE RUSINE :D:D
DREPT PTR CARE MI-AM ""DESCHIS O FIRMA""( ca si asa aici toti sunt directori , patroni si sefi) :D ..io de ce n-as fi?
Obiectul de activitate al firmei: dau bani (lei, ca euroi nu am) imprumut nerambursabili
COD CAEN: fara numar:D:D
adaugat de MYLADDY cu 4 ani in urma
Numai astia sunt toti?....De ce taceti fetele?...Ati trecut pe aici,ati citit,...si pa!...
FITI BARBATE!...
Fete escroace nu-s oare?...
adaugat de redeyes_cj cu 4 ani in urma
pe escrocul sentimental il iubesc,il ador,il venerez. are o minte sclipitoare,este un galant,sentimental,sensibil. stie sa fie barbat in pat cat si in societate. stie sa iti spuna ce ai nevoie sa auzi exact atunci cand ai nevoie. te ridica,te coboara,dar te face sa te simti femeie. iubesti sa te iubeasca,adori sa il iubesti. plangi cu lacrimi de iubire si stii ca atunci cand ai fost a lui,in acel moment ai fost doar tu pentru el. nu a contat cine a fost inainte sau cine va veni dupa tine. te simti unica atunci cand esti cu el. stie sa se vanda la un pret ridicat precum ii e si valoarea. nu e un badaran,nu te minte decat daca tu o ceri,fie si inconstient. este un bun psiholog si cunoaste femeia ! este o fiinta complexa si un lux pe care nu ti-l poti permite :rolleyes: este cel care incearca sa treaca neobservat dar atunci cand nu mai e,i se simte lipsa. depinde numai de femeie cum se poarta cu el: ii arata ce vrea de la el sau il face sa simta ce vrea de la el? :) in functie de asta se poate mandri ca are cel mai bun prieten sau un escroc. femeia alege ce sa ii fie el. sa ii tinem aproape ca stiu ei ce stiu B)
adaugat de redeyes_cj cu 4 ani in urma
P.S. de ce s-au sters numele postate? vreau sa ii stiu si eu !
Escrocul sentimental
#21 SUNSET_ANGEL
Advanced Member
Grup:Members
Postari:487
Inregistrat:22-March 10
Locationsub stele
Postat Astazi, 10:21 PM
vreti nume?...eu am doua nume...sunt oameni pe care s-ar putea sa i placeti f mult,care au reusit sa va imbarlige ,vb aia...unul a jucat rolul oropsitului de soarta,din prietenie si pentru ca imi parea rau de el,avea o situatie dificila si nu putea iesi din ea,l am imprumutat cu bani,insa au trecut de atunci 4 luni...va dati seama ca nici pe chat nu mai da,ca inainte si nici la mesaj nu mi a raspuns...
http://www.placere.ro/users/RadioPlacere.html
ar mai fi si excrocul asa zis sentimental,patetic si fals pana n maduva oaselor,teatral si insinuant...il cunoasteti toti,il si respectati unii.insa care ati avut de a face cu el,taceti malc si va prefaceti ca nu a existat acel capitol,pacat,pentru ca data viitoare altcineva va fi furat/a de el.stiu de la persoane serioase de aici ca a excrocat de bani oameni de  buna credinta,sper sa aveti curajul macar acum,sa ridicati privirea,sa puneti mana pe taste si sa scrieti macar doua randuri despre acest paria...
http://www.placere.ro/users/aliasss13.html
asta a fost ce sa sters :P
de fapt sunt doua profile: aliasss13 si RadioPlacere
adaugat de sensulmeu cu 4 ani in urma
Ca sa fie un escroc sentimental de calitate - asa cum spune redeyes - se presupune ca se poate ridica la un anumit nivel ... ca isi poate permite - evident din sustinerea materiala a "victimelor" sau "fericitelor" - un anumit stil de viata ... acea eleganta fara de care nu ar putea trece la urmatoarea cucerire ! Adevarat din nou ca se presupune a avea o vasta cultura generala - pentru a avea acces la femeile de un anumit rang social ... ca are capacitatea de a impleti in cuvinte si in gesturi tot ceea ce acestea si-ar putea dori - altfel pentru ce ar mai "contribui" ?
De acord cu toate astea ... si jos palaria in fata celui care se ridica la astfel de asteptari ... in cazul asta "serviciile" sunt platite corect! Toata lumea stie despre ce e vorba in ecuatie si lucrurile curg natural ...
Doar ca aici ... in toata incercarea asta patetica de a se "deconspira" 1-2 nume ... nu e defel vorba despre escroci sentimentali veritabili ... ci despre surogate jalnice ... care "muncesc" teribil pentru a compune un text ... cu multiple implicatii ... care sta apoi si corecteaza fiecare litera ca sa nu cumva sa se strecoare vreo greseala - vezi, Doamne i-ar afecta imaginea de PERFETUL SATULUI - apoi urmeaza prezentarea imaginii - multe poze retusate sistematic pentru a nu se vedea cat de jalnic arata in realitate :pentru ca atunci cand imaginea reala se va vedea cu ochiul liber mintea "victimei" va fi deja lucrata si nu se va mai observa ...
Nu am scris pana acum , pentru ca nu am nici cea mai mica intentie de razbunare ... pot spune ca viata o va face sau a si facut-o deja ! Gabe, anul trecut ai zis ca ti-am inselat prietenia si ca nu stiu ce anume vei face daca se va mai repeta ... Pai, nu se va repeta , pentru ca anul asta am avut "bucuria" sa te vad in cel mai degradant punct in care un om poate ajunge ... si daca am ales sa te intretin cateva saptamani cu tigari si de-ale gurii , cu banii de ocazie sau de reincarcare pentru a putea "cucerii" , cu haine sau un amarat de tort de ziua ta ... mi-am luat rasplata prin faptul ca ai fost "sclav" in casa mea cat eu aveam timpul dedicat jobb-ului (culmea , unii mai si au jobb - nu iluzii !)... Asa ca , din punctul meu de vedere serviciile de curatenie ... cumparaturi ... gatit ... spalat ... se cheama tot plata ...
Ce nu pot ierta vreodata e faptul ca te-ai folosit de reputatia mea pentru a intra in contact cu oameni la acre altfel nu ai fi avut niciodata acces - pentru simplul fapt ca nu sunt de nasul tau - si apoi ca ai folosit prietenia mea cu anumite Doamne pentru a cere pe la spatele meu , bani imprumut ! Dar, fi tu fericit o clipa ... pentru ca astfel de oameni raman OAMENI, chiar si dupa ce ai trecut tu prin calea lor !
Ce mi se pare penibil e faptul ca ai avut nevoie de atata hartie si nopti intregi sa compui niste amarate de texte ... in care sa se regaseasca atatea femei ... care dupa vorba ta, iti lesinau si se udau in fata monitorului la citirea acestor randuri ... Daca ele prefera un suflet gol invelit in cuvinte fara nici un continut ... atunci e de apreciat talentul narativ pe care il detii ... :D
In final sunt mandra doar de faptul ca nu am avut ghinionul sa fiu una dintre "cuceriri" pentru ca astfel nu vei putea niciodata sa ma pui pe o lista cu femeile care au raspuns la toate acele texte indelung studiate ... atat de goale in esenta lor ... Apreciez totusi faptul ca iti cunosti interesele ... ca nu ai amestecat "cuceririle" cu femeile care iti pot aduce foloase in "munca" ta : cele care au talent la grafica ... cele care au relatii ce-ti pot folosi ... cele care detin locatii de care te poti folosi !
Ai spus in repetate randuri faptul ca nimeni nu te cunoaste cum te stiu eu ... Adevarat! Dar cu ce te ajuta asta daca nu ai reusit nici macar atat : sa apreciezi o "pritenie" care culmea iti aducea foloase !! Mare MUMU poti fii !! :D Stii foarte bine ca tu vei ramane acolo unde erai in urma cu doua luni ... in cel mai degradant si jalnic punct in care o fiinta umana poate ajunge ... Bafta la "ridicare" , P R I E T E N E !!
Madame , a intrebat daca avem si femei in situatia data :escroc sentimental sau financiar !
Sunt ... au fost ... doar ca in cazul lor :D se trece mai usor cu vederea , cica se compenseaza mai usor plata cu pzd decat cu tastatura ! :P Si sub nici o forma barbatii aceia patiti nu vor posta aici : e vorba de orgoliu in final !! Lor nu li se poate intampla asa ceva: ce ar zice lumea !? :D
adaugat de the_niger2000 cu 4 ani in urma
Mi se pare mie sau acest topic a ajuns un loc unde se pot plati polite? :blink:
adaugat de the_niger2000

Ti se pare ... ca sa fie cum spui tu , Niger ... ar trebui sa se scrie romane ... si detalii atat de picante incat cei care le-au cauzat sa nu mai poata repeta istoria !
Deci , ti se pare !! :D :D
adaugat de the_niger2000

mi-e mi se pare ca e unde trebuie daca te incurca la vedere sari peste ;)
adaugat de the_niger2000 cu 4 ani in urma
asta am priceput...ca ati trait diverse "drame", dar ce rost isi au numele? Pana la urma BYU a zis bine ce a zis.... si "voi" cele care ati cazul in acea "plasa" aveti vina voastra , no offence.
adaugat de tania321 cu 4 ani in urma
valeu! :blink: :blink: :blink:
adaugat de the_niger2000
asta am priceput...ca ati trait diverse "drame", dar ce rost isi au numele? Pana la urma BYU a zis bine ce a zis.... si "voi" cele care ati cazul in acea "plasa" aveti vina voastra , no offence.

Mai , dragule e clar ca tu vorbesti din carti ... :D :D Manca-l-ar mama pe el de dragalas !!
Cand o sa ai ceva din "experienta" de adaugat la subiect ... be my guest !
adaugat de leoaika cu 4 ani in urma
hai nu serios?Chiar au o vina ca sunt credule sau suntem credule, noi femeile si ca va credem pe voi barbatii??Ma scuzi, da, tot noi suntem de vina....ca suntem niste proaste si nu suntem perverse, ca si voi.....mea culpa
adaugat de tania321 cu 4 ani in urma
leo, acum pe cinstite, pe undeva are dreptate.... exista mereu o limita care n-ar trebui incalcata, desi sunt milioane de femei care fac asta in permanenta si nu se invata minte niciodata
adaugat de Melissa cu 4 ani in urma
Acum citit ce ai scris sensule chiar imi pare rau ca nu am vorbit mai repede.Trebuia sa fac asta acum un an,dar na,toata lumea il idolatriza si asa ceva era de neconceput.Eu am avut norocul de a nu ma lasa condusa de sentimente foarte mult timp,dar inca si acum ma poate soca puterea oamenilor de a minti privindu-te in ochi,am impresia ca ei chiar cred ce spun.E doar o copie patetica a unui cuceritor,se foloseste de orice mica slabiciune a ta,o zi proasta,o durere de cap pentru a transforma totul in avantajul lor.La un moment dat cand tot ce a fost s-a distrus,eu am ramas din mila,compasiune si mai ales din prisma fapului ca simteam ca mi-am luat un angajament.Nu pot sa spun toate cate s-au intamplat,sau cate manevre murdare s-au facut,poate citesc si altii care pot lua exemple,dar pot spune ca acum pot sa rad si am trecut mai departe fara sa ii port nici cea mai mica urma de ranchiuna.
In schimb imi place escrocul sentimental de calitate,chiar am intalnit asemenea gen de barbat si m-a incantat,elegant,galant,capabil sa intretina o conversatie,un om onest cu care stii intotdeuna in ce punct al relatiei te gasesti.Si pana la urma merita si efortul financiar...dai un ban,dar face :P
Exact punctul meu de vedere , Melissa ... :P :P
adaugat de Melissa cu 4 ani in urma
adaugat de the_niger2000

Da avem vina noastra fiindca mereu zicem de data asta poate o sa fie altfel,ne asumam un risc voit gandindu-ne ca acum suntem mai experimentate,si nu se poate sa mai patim asa ceva.
E o vorba celebra care spune tot si cu asta inchei acest subiect m-am lasat prinsa in polemici fara sa vreau:
“Barbatii cauta aventuri, iar femeile, mari iubiri.”
adaugat de gabigabi43 cu 4 ani in urma
In sfarsit s-a animat forumul. Buna idee a avut nicknistor cu acest topic. Bravo man!
Vad ca sunt ceva victime pe-aici. Oare chiar ar trebui sa se dea nume? Daca ai cazut in plasa unui escroc sentimental lasa-l sa faca si alte victime. Sa nu fi singura patita.
Astept sa apara si alte femei care au avut astfel de experiente. Multe dintre ele pun pariu ca daca nu intalneau un escroc sentimental nu stiau nici in ziua de azi ce inseamna un barbat galant,un adevarat gentelman. Fara suparare. Sa fiti iubite,doamnelor!

Nu poti adauga o replica la acest subiect decat daca ai un cont pe Placere.ro

Logheaza-te Inscrie-te acum