"Cum gandesc femeile"

adaugat de inemin cu 3 ani in urma
Si daca as fi personajul lui Mel Gibson si tot nu mi-as da seama cum gandesc ELE.De fapt,nu le inteleg,logica lor e diferita de a noastra,a barbatilor.Ca si trairile,sentimentele,samd.

De un par egzamplu: cumperi si tu,ca tot omul,doua bilete la un spectacol ceva,programezi o noapte romantica cu o cina la un restaurant.Intr-una din zilele saptamanii cand crezi ca aveti amandoi timp,serviciul,cariera,va dau un ragaz si pt.voi.Ca vrei sa ii faci o surpriza.Ca merita,dupa parerea ta,o seara in oras.E un spectacol care pe tine nu te atrage prea tare,dar sti ca ei ii place.Tie iti place teatru,nu opera.....filmul,nu baletul,samd.

Dupa ce te-a tot batut la cap ca pe ea nu o scoti in oras,nu o mai distrezi,ca o tii doar in casa,ajungandu-se si la inevitabilul ca nu o mai iubesti,vii triumfator acasa,fluturand biletele si cu un buchet de flori.Trandafiri rosii,nu galbeni,da?Sa nu se interpreteze.

In fine.....

Buuuun.Reactia e total imprevizibila.Intai te priveste circumspect,apoi incepe:

-Acum iti arde de iesire in oras,cand am inchidere de luna si stau pana tarziu la serviciu?!

-Sigur,saptamana trecuta nu ti-a dat prin cap sa iei bilete!

-Da,cum sa nu,ma pui sa ma imbrac in rochie si vrei o noapte romantica,acum cand sunt in saptamana "aia".Ca nu mai zic ca nici o rochie potrivita nu am!

In fine......

Daca reactia e OK,adica pare ca se bucura,are ea grija ca in ziua respectiva sa-ti faca teoria chibritului,incat iti piere orice pofta de distractie,de iesit in oras.

-N-ai schimbat becul ala ars! Iti spune acru pe drum.

-Nu ma incape nicio rochie,ma tii tot cu vechitura asta de anul trecut!

Pt.a treia oara,in fine......

Acum,dupa mine,nu putea sa zica dracu' de la inceput ca nu are chef de nimic?

Daca inviti un prieten,un barbat,la o partida de biliard,sa zicem,si respectivul nu are chef de asa ceva,iti spune franc: Da-l incolo de biliard,n-am chef,hai mai bine la o bere!

Prietenul nu te face sa te simti ca ultimul animal din jungla care habar n-are cum sa se poarte cu femela sa.

Si uite asa,mi-am amintit de un aforism spus de un om celebru (astia cand devin celebri,n-au altceva decat sa scoata vorbe de duh :D ) , barbat sau femeie,nu are importanta,care suna asa:

"O femeie va incerca toata viata sa-l schimbe pe barbatul ei asa cum vrea ea sa fie.Si cand reuseste.....nu-l mai place" :D
adaugat de babyss cu 3 ani in urma
hmmmm ...pai daca ii spui unui barbat ca e greu sa fii femeie nu te crede. Sau te crede, dar nu poate sa recunoasca. !!!ea stie cand barbatul de langa ea chiar daca uita sa-i aduca flori, o iubeste... Si stie ca, desi sforaie noaptea si uita s-o sarute, ea tot a lui ramane...insa cand sunt mici, fetitele primesc secretul de a fi femei, de la bunicele lor, care le sfatuiesc: “Sa nu-i spui niciodata, draguta! Pur si simplu ii innebuneste!...”:))Sa fii femeie inseamna sa inveti in mod continuu cum sa te faci iubita si cum sa pastrezi o chestie pe care nici macar nu stii daca ai avuto vreodata...sa fii rea pentru ca buna ai fi plictisitoare...sa fii femeie inseamna sa fi o doamna pe strada si o fiara in pat hmmm bn exagerez cand spun "fiara"...sa fii o doamna..o amanta,o mama,un copil,o fiica,o scorpie,orice este cazul pentru a simti ca esti femeie...nicio femeie nu isi doreste langa ea un barbat care nu este capabil sa tina capul sus si sa isi rezolve problemele...cel putin asta inteleeg eu prin a fi femeie...multa lume spune in ultima perioada ca femeia trebuie sa fie supusa barbatului sau cel putin asa gandesc multzi barbatzi...un singur lucru e cert ptr k o relatie sa mearga fiecare dintre ei trebuie sa stie knd sa lasi capul jos si cand nu!si niciunul nu este seful celuilalt niciunul nu este mai sus decat celalalt...o femeie fara un barbat nu exista iar un barbat fara o femeie nu este barbat!!!!
adaugat de shift cu 3 ani in urma
:) ... Cum gandesc femeile ?!!!...cred ca s-ar putea scurge o viata scriind sau cautand o explicatie ... inexistenta, dealtfel. Argument !?...inca ne mai punem intrebarea, timp in care alte lucruri care erau la fel de inexplicabile sau descoperit,

explicat... :lol: a fost mai usor sa se izoleze atomi de antimaterie decat sa se raspunda la aceasta micuta intrebare...

p.s ...Probabil ceva "sinceritati" se vor posta ...dar tot lucruri care se cunosc deja... si lor le este interzis sa afle !...:lol:
adaugat de redeyes_cj cu 3 ani in urma
eu una,sincer,nu vreau sa ma aud ce gandesc. m-as speria ! :unsure:
Jan 1st 1970, 00:00:00

eu una,sincer,nu vreau sa ma aud ce gandesc. m-as speria ! :unsure:

Chiar ca sinceritate :D

Si pe mine ma sperie cum ganditi voi,doamnelor :D
adaugat de leoaika cu 3 ani in urma
dragule, asta e o intrebare fara raspuns....

femeile gandesc asa cum exploratorii o fac cu oceanele lumii...

dragule, asta e o intrebare fara raspuns....

femeile gandesc asa cum exploratorii o fac cu oceanele lumii...

Stiu,drago,dar mie imi place sa va explorez :)

Si nu doar gandurile :P
adaugat de erotik cu 3 ani in urma
Poate că alte minţi funcţionează urmînd paşi logici, dar a mea zboară spre mîine, apoi revine pe altă cale spre prezent, în zigzaguri ameţitoare ca fulgerele.Gandesc tot timpul.Stai de vorba cu mine,par ca ascult si apoi o sa pun o intrebare departe de subiectul discutat.Apoi,dupa vreo ora ,ca si cum nimic nu s-a intamplat,iti raspund la intrebari,desi subiectul a trecut.Lumea s-a obisnuit cu mine.Cred.Sperrr.Cu toate astea cred ca reusesc sa fiu logica. :P

Femeile trec tutul prin propria perceptie,si de multe ori prin suflet.Barbatul gandeste logic.Sa luam un exemplu.Vedem un covor colorat rosu.La intrebarea ce culoare este,barbatul va spune:rosu.Scurt si la obiect.Femeia iti va spune cu siguranta ce tenta de rosu este.Din ce fibra e facut,etc,etc. :).Cam asa gandesc femeile.

Femeile trec tutul prin propria perceptie,si de multe ori prin suflet.Barbatul gandeste logic.Sa luam un exemplu.Vedem un covor colorat rosu.La intrebarea ce culoare este,barbatul va spune:rosu.Scurt si la obiect.Femeia iti va spune cu siguranta ce tenta de rosu este.Din ce fibra e ,etc,etc. :).Cam asa gandesc femeile.

Sau voi spuneti:"Ce frumos este!",iar noi spunem "Cam scump!" :D
adaugat de erotik cu 3 ani in urma

Sau voi spuneti:"Ce frumos este!",iar noi spunem "Cam scump!" :D

La care noi zicem:ce gandire ingusta au barbatii.Nu vad decat pretul .N-au pic de inspiratie :D
adaugat de hotsexyro cu 3 ani in urma
Mai de cele mai multe ori femeile gandesc cu ...inima!

Insa, uneori ,nu stiu nici ele de ce gandesc cum gandesc...se pare ca este ceva un "anume dat" in ADN-ul nostru,care ne face sa gandim uneori extrem de complicat asa incat nici noi sa nu ne intelegem pe noi insine!....dar,principalul e...CA GANDIM!...
adaugat de omidee cu 3 ani in urma
Ar trebui sa va intrebati , in primul rand , daca femeile gandesc ....si eu v-as raspunde ca , nu !

Femeile , mai degraba , simt , intuiesc , decat gandesc ....Iar cuvantul "logica " alaturat de cel de "femeie " este de-a dreptul o blasfemie !!! Femeile nu au logica , dar au intuitie imbatabila, pe care barbatii nici in vis nu o vor avea !!!...

Ceea ce ar trebui sa va intre bine in cap , voua , barbatilor, este ceea ce spunea foarte bine Robert Heinlein :

"Femeile si pisicile fac intotdeauna ce vor ele , iar barbatii si cainii ar trebui sa se obisnuiasca cu ideea si sa-si vada de treburile lor "
adaugat de helene cu 3 ani in urma
"SUBSCRIU" ( :D ) la cele spuse de Enola! Si as spune asa ca o "sinceritate" scurta si la obiect: femeile gandesc...cum le taie capul! :blink: ;) :P :D
adaugat de hotsexyro cu 3 ani in urma
sa va spun o poveste:

Un barbat prinde pestisorul de aur si acesta ii spune ca daca ii da drumul ii va indeplini o dorinta.

Barbatul zice ca si-ar dori o sosea care sa traverseze oceanele,caci lui ii e frica sa mearga cu avionul si are o fiica la capatul celalalt al lumii pe care vrea s-o vada si ar vrea sa mearga cu masina pana acolo,indiferent de cat timp ar merge.

Pestisorul ganditor ii spune ca este foarte greu sa-i indeplineasca aceasta dorinta,si il intreaba daca nu mai are o alta dorinta:

Barbatul ii spune,ca ar mai avea o dorinta foarte mare,la fel de mare ca prima si anume: sa stie "cum gandesc femeile"?

Pestisorul dupa ce se gandeste catva timp,intr-un tarziu il intreaba pe barbat:

-Si cu cate benzi ai vrea sa fie autostrada aia care sa traverseze oceanele????? ;)
adaugat de trident04 cu 3 ani in urma
Femeile nu au logica , dar au intuitie imbatabila, pe care barbatii nici in vis nu o vor avea !!!...

Au pe dracu :)

Sa-mi spui tu mie daca aia a lui Bote a avut intuitie ?!

Sa-mi spui tu mie ca dobitoaca aia care s-a combinat pe nu stiu cate sutee de euro are intuitie..

Atat i-a fost gradul de gandire atat a facut. Atat a dus-o pe ea cerebelul.

Auzi la ea...INTUITIE..

bha da-ma dracu...

FEMEIA ar fi buna si ca sistem de franare, ca tot intuieste pericolul...
adaugat de boborobo cu 3 ani in urma
trident,aia a lui Bote atat stie sa faca.......sa o faca pe bani....ca multe altele.....vezi si aici pe site sunt multe,dar cum a zis Omidee noi femeile avem un al saselea simt.......nu toate dar cele mai multe il avem :D :D :D :D
gresit dragul meu,gresit.eu as putea sa o fac,dar nu cred ca banii conteaza....asta nu inteleg unii barbati
6 Simturi

ceva de genul asta ? !?

Nu cred Bobo.

eu cred ca toate ati face la fel daca ati avea posibilitatile fizice ale aleia... ::)

gresit dragul meu,gresit.eu as putea sa o fac,dar nu cred ca banii conteaza....asta nu inteleg unii barbati

Asa gandim NOI !!!
tu nu gandesti asa din cate stiu eu........ori m-am trezit eu cu fata la cearceaf,ori te-a suparat pe tine cineva.
adaugat de Ionutz2034 cu 3 ani in urma
Ca sa intelegem cum gandesc femeile si de ce gadesc asa, eu cred ca e nevoie sa ducem discutia aceasta intr-o cu totul alta directie.Vrem, nu vrem ajungem la lucrurile primare si anume la necesitati, ca pana la urma de asta suntem toti aicea, chiar daca nu toti o recunoastem.

O femeie cand simte nevoia si are chef de un barbat il gaseste daca vrea in 2 sau 3 ore si si-a rezolvat problema.

Barbatul cand are chef de o femeie, trebuie sa iasa la "vanatoare". Sa incerce, sa se zbata mult si de multe ori e posibil sa ramana cu buza umflata.

Ceea ce vroiam eu sa zic e ca ele sunt avantajate de natura din punctul acesta de vedere.

Obtin de cele mai multe ori ce isi doresc, fara un prea mare efort si de aceea nici nu gandesc ca noi.Ele gandesc superficial pentru ca nu sunt obligate sa gandeasca performant, sa isi dezvolte strategii pentru a obtine ceea ce doresc.In timp ce noi trebuie sa ne stoarcem creierii rau de tot pentru a le impresiona stiind ca doar asa putem obtine ceea ce vrem.

Si de aicea cred eu ca apare si frustrarea barbatilor "Oare ce e in mintea femeilor!?"

Si daca tot am ajuns la o oarecare concluzie ca femeile au fost favorizate de natura din punctul acesta de vedere, nu am putut sa ma abtin, sa sparg mitul "femeiesc" care zice ca femeile sunt egale cu barbatul.

Indiferent cat ati vrea voi femeile sa fim egali, noi sau cel putin marea majoritate dintre noi nu vom avea aceasta abilitate care voi o aveti si cum ziceam va fost data de natura.Asa cum nici voi femeile nu veti fi niciodata egale cu noi din punct de vedere fizic, pentru ca nu ati fost inzestrate de la natura cu aceasta abilitate.

Asa ca DA, cred ca femeia nu este egala cu barbatul si nu va fi niciodata.

Si pe tema asta, folosind criteriile enumerate de mine, cred ca voi deschide un nou topic sa vad cum gandeste majoritatea.

Nu poti adauga o replica la acest subiect decat daca ai un cont pe Placere.ro

Logheaza-te Inscrie-te acum