Amintiri despre prima iubire Dezabonat

adaugat de justart cu 4 ani in urma
Ce amintiri aveti despre prima iubire ? Cum ati reactianat atunci cand v-ati reantalnit sau reauzit ?

Am trecut prin asta acum cateva saptamani, desi suntem amandoi maturi, casatoriti, cu copii, parca eram la inceput, cand intr-un acces de curaj si dupa multe biletele, ne-am hotarat sa ne intalnim !

Simteam intre intrebarile noastre banale, tip: Ce mai faci? Cum iti mai merge ? ...dorinte mult mai ascunse si demult inabusite.

Oare nu uitam niciodata prima iubire !?!
adaugat de MYLADDY cu 4 ani in urma
Inca astept!... :(
adaugat de abyss30 cu 4 ani in urma
ce de amintiri!.... :D Adevarul e ca-n tinerete am fost indragostita de Cotabita
prima mea iubire a fost un tip cu 7 ani mai in varsta si super destept. langa el am crescut si datorita lui m-am maturizat.
ne-am mai intalnit intamplator...nimic special
adaugat de omidee cu 4 ani in urma
Atunci, avem ceva in comun : prima mea iubire era un tip cu 20 de ani mai in varsta si super destept si umblat , un om de la care am invatat cam tot ceea ce stiu acum , indiferent la ce ma refer :D
Ii multumesc lui Dumnezeu ca nu ne-am mai intalnit nicodata fata in fata ( desi eu il vad de multe ori la tv :D ) el ramand ,astfel, cea mai frumoasa si mai romantica iubire a mea !
adaugat de eleny cu 4 ani in urma
o iubire ca-n basme dar cum se intampla de fff multe ori pana nu isi baga draq coada(mama lui) nu se poate ne-am revazut dupa 10 ani si ne-am dat seama ca sentimentele au ramas aceleasi ca la inceput dar,eu m-am casatorit,la fel si el ,si totusi inca ne iubim
adaugat de Aramis cu 4 ani in urma
Prima mea iubire este deja Inger...
adaugat de aspy22 cu 4 ani in urma
prima mea iubire..... a fost ceva special.. ne-am reantanlit dupa ktiva ani j totul era k l inceput... eram la cateva strazi de casa mea... ne-am zambit.... ne-am abordat.. intr-un final am facut sex ca doi nebuni 7 ore.....
adaugat de redeyes_cj cu 4 ani in urma
ii multumesc ca e la 300 km distanta si nu mai avem ocazia sa ne vedem! sper ca niciodata. un taran,n-ai cu cine mai,n-ai cu cine :blink:
adaugat de Aramis cu 4 ani in urma
bag seama ca te saturasi de praz soro :D
adaugat de Melissa cu 4 ani in urma
Iubirea aceea nebuna de la 16 ani...nu ai cum sa o uiti niciodata.
Bine ca nici atunci,nici acum nu e in tara fiindca nu stiu cum as reactiona si acum dupa atatia ani.Inca astept sa-mi treaca sau poate nu vreau sa-mi treaca,imi face placere sa-mi reamintesc acele clipe cand totul era atat de simplu!!
adaugat de ADNANA_ORADEA cu 4 ani in urma
l-am revazut dupa multi ani si ma miram cum a ajuns in halul in care era, am salutat si am trecut mai departe, acum sigur nici nu l-as recunoaste, nu am resentimente
adaugat de craciun1968 cu 4 ani in urma
prima iubire?
blonda din grupul ABBA,cand aparea la tv eram in stare sa sarut ecranul. ce ma oprea sa fac lucrul asta ? varul meu cu 2 ani mai mare si un bataus de mare clasa, sarea el primul sa sarute ecranul, si eu plangeam in pumni ca blonda nu compatimea la dragostea mea.au urmat si alte vedete,cantarete, actrite de prin filmele vazute.
apoi cand am mai crescut, m-am indragostit si de fete, fete ce puteau fi vazute, auzite ,atinse.
eu m-am indragostit, ele aveau alte treburi.
si tot asa am tinut-o pana a dat bunul dumnezeu sa ma bage si pe mine o fata in seama.de ce oare? nici acum nu-mi dau seama.[attachment=282:dupa orele de program.png] a durat ceva prima mea dragoste,pana fata cred ca a realizat ca exista altul mai bun. si iar am suferit.
dar nu f mult , deh nu era prima mea dragoste...
adaugat de Preotelu cu 4 ani in urma
A fost cred ca prin clasa a V, era blonda cu ochi albastrii. Doar ca o iubeam in secret :)
Ne-am revazut acum cativa ani, la metrou si cand am luat-o de mana s-a speriat :lol: , credea ca-s vreun obsedat. De atunci, am aflat ca s-a maritat, so that"s all!
adaugat de ama79 cu 4 ani in urma
prima iubire...este sotul meu :)
adaugat de FiatLux cu 4 ani in urma
poate sa-mi defineasca cineva iubirea? eu unul nu cred ca exista o forma pura a acestui sentiment, stiu acum o sa-mi sara toata lumea-bn cap cum ca mi-as da si viata pentru cel de langa mine, ok da asta nu inseamna ca-l iubesti, cine isi da viata pentru altul inseamna ca se subapreciaza. Ma rog deja am deviat muult prea mult, prima fata la care am tinut si pentru care am facut sacrficii a fost o tipa cu 6 ani mai mare ca mine, alaturi de care am stat un an, ea pot zic ca m-a cizelat, pana s-o cunosc pe ea eram doar un pustan de cartier ce se imbata la fiecare petrecere, ce cauta intotdeauna scandal ca sa arate cat de "macho" e, ce jignea profesorii si ramanea an de an corigent la o materie pe vara desi cunoasteam materiile mai bine decat peste 80% din clasa, dar na eram prea impulsiv.. totul era bine si frumos intre noi pana cand a aparut o problema majora fata vroia oficializarea relatiei + copii pas ce nu eram dispus sa-l fac la varsta de 18 ani.
adaugat de rikiriki cu 4 ani in urma
hmm...imi amintesc ...eram tanar si credeam k tot ce zboara se mananca:))....da...primele 100 de iubiri....
adaugat de elisudar cu 4 ani in urma
Prima mea iubire este inca de actualitate.
adaugat de punjatina cu 4 ani in urma
prima mea iubire este inca alaturi de mine.... si sper sa fie asa pana voi ajunge inger :rolleyes:
adaugat de tina21 cu 4 ani in urma
adaugat de punjatina
prima mea iubire este inca alaturi de mine.... si sper sa fie asa pana voi ajunge inger :rolleyes:

Lasa-ma sa rad :lol: :lol: in curad iubire, in curand :lol: :lol: :lol:
adaugat de punjatina cu 4 ani in urma
adaugat de tina21
Lasa-ma sa rad :lol: :lol: in curad iubire, in curand :lol: :lol: :lol:

iata ca prima mea iubire vrea sa fie vaduva : :lol: :lol:
adaugat de AZELMA cu 4 ani in urma
Prima mea iubire, aveam 15 ani si jumatate...a durat destul de putin, dar amintirea acelei iubiri a persistat in sufletul si in mintea mea, mult timp dupa aceea!
L-am cunoscut la majoratul unu var, era de-o seama cu el si cel mai bun prieten al lui! Am aflat mai demult, ca nu s-a casatorit niciodata, dar nu stiu amanunte despre el! Poate ma asteapta pe mine... :D

Nu poti adauga o replica la acest subiect decat daca ai un cont pe Placere.ro

Logheaza-te Inscrie-te acum