Astazi "sclavul" tandretei Dezabonat

adaugat de aliasss13 cu 4 ani in urma
Postat 27 July 2010 - 04:37 PM

Astazi tandru ...

.........Am adormit in noaptea asta cu capul rezemat pe mainile tale, ca niste perne de papusa si am visat.

...Se facea ca sunt un pescar cu pielea arsa de soare si lustruita de vanturi.

...Trupu mi mirosea ca algele si ca apa marii ... si mi era pielea sarata ca si a scoicilor.

...Barca mea era unsa cu catran si panzele ei albe, ca niste lalele crescute din mare, ma duceau in trambele lor, prin smaltul de argint al oceanului, acolo unde nu mai este pamant si pestii te insotesc ca niste sageti cu un dumicat de paine la capat.

...In luntre mea cu panzele coborate ca si niste aripi frante, am ademenit o fata, cu ochii negri ce i intunecau intunericul parului ...

...Am atras o de pe malurile de nisip cu un descantec de fluier si cand a coborat spre mine ca dintr un paradis, am simtit o in pasul ei avantat, fierbinte si goala. Fata mea era infasurata intr un colan de agate si safire, incolacit de noua ori in jurul grumazului de jad si jucand de noua ori peste sanii goi, in varf cu doua agate negre.

...Parul ei parea un cantec brun si jalnic peste apele moarte din coclaurii marilor. Venise la mine goala dezbracata de inhibitii si ma dorea ...

...Nu poti sfarama vraja visului meu.

...Tu ai uitat pamantul si ai venit sa ma acoperi cu fiinta ta, cu aromele tale mai tari decat ale chiparosilor.

...Apropie ti de ochii mei inflacarati ochii tai, atat de mult , incat genele tale sa mi dezmierde pleoapele.

...Mireasa din Cantarea Cantarilor, buzele tale sunt ca fragii, soldul tau e ca o tigva moale plina de lapte proaspat de caprioara, lobul urechii tale e o tata trandafirie de ciuta salbatica, sudoarea ta are miros de lamaie si maghiran, umezeala gurii tale e ca o roua calda cu gust de lacramioare.

...Cand imi coboara ingenunchiate pe piept, degetele tale par a se ruga.

...Mi ai adus carnea ta fara oase la pipait, ca un pastrav argintiu.

...Sfarma te cer peste noi, fulgera mare, ineaca te taluz, si tu luntre cu aripi de pescarus nu te mai opri! ...

...Incet, soldul tau se facu soldul meu, gura ta se facu gura mea, visul meu se facu visul tau si incordat de trupuri, se smuci si se smulse siragul de safire de pe grumaz risipindu se ...

...Luntrea nu s a mai oprit niciodata in visul meu, lasand din cand in cand sa cada in mare safire si agate, ca niste lacrimi de dragoste impartasita ...
Maine "pasional"
.....O seara obisnuita de vineri, tolanit pe fotoliu la TV, doar in sort, plictisit, asteptam sa termine "pizda mika" dusul sa intru si eu, urmand sa mergem la teatru. Priveam aiurit plasma fara nici un chef si nu vedeam imaginile, am sesizat o umbra miscatoare in dreapta, "pizda mika" doar intr un capot descheiat cu o pereche de bichinei din dantela neagra minusculi pe ea, cu parul umed zburlit, isi masa cu crema piciorul drept asezat pe marginea coltarului. Mi am simtit p.la intarindu se instantaneu. "Pizda mika" si a ridicat ochii si mi a surprins privirea pofticioasa, a lasat halatul sa i cada de pe umeri, a mers in lateralul TV ului, s a rezemat de perete si a inceput sa se atinga lasciv ca sa ma atate. Isi prindea cate un san in palma si i mangaia varful sfarcului intre aratator si degetul mare, isi cuprindea pi.da toata in palma si o alina cu degetele peste dantela privind direct in ochii mei. Am sarit pe ea sarutand o turbat, pasional, gustandu i limba si buzele, m a prins de par, apasandu ma de umeri, mi a soptit dulce ; - linge mi pi.da pana ma apuca spasmele si ma scurg toata pe perete. Am ingenunchiat "intre buzele ei" si am lins o, am gustat o, am sarutat o n pi.da, pana am simtit ca tremura si are spasme, mi am lasat sortul in jos, incolacindu si picioarele in jurul meu, i am cuprins bucile ei rotunde in palme, ridicandu ma am patruns o brusc si adanc. A tipat scurt si puternic, gafaind si gemand la fiecare izbitura de p.la cand o simtea adanc in ea. Ii sugeam sfarcurile, ii muscam lobul urechii, o ridicam de solduri si o lasam sa cada din inertie in p.la, de simteam ca ma rupe tot. Cand a terminat, gemea puternic si si infigea dintii in umarul meu, unghiile in spate de parca voia sa ma dezoseze de placere, iar pi.da i avea contractii si spasme sporadice, necontrolate, cand s a mai linistit si a lasat picioarele sa cada, m a sarutat tandru pe buze, s a asezat in fata oglinzi sa se machieze si mi a spus ; - dus, pantalon, camasa ... intarziem la teatru! ...
adaugat de SUNSET_ANGEL cu 4 ani in urma
...nu era locul potrivit pt  postarile astea...scuze:D
adaugat de Preotelu cu 4 ani in urma
Sun, nu credeam ca ar putea sa-mi placa asa ceva :) Felicitari, stapana imaginatiei!
adaugat de trident04 cu 4 ani in urma
Nu cred ca voi mai citii vreodata ce se scrie pe Topicul asta.... :((
adaugat de floare_de_crin cu 4 ani in urma
adaugat de trident04
Nu cred ca voi mai citi vreodata ce se scrie pe Topicul asta.... :((

Daca zici "pe cuvantul meu!" ... eu te cred, Tri.
Daca tot va mananca -n taste sa "postati"la topicul asta(sper ca ati sesizat ghilimelele),macar faceti- o la obiect,nu doar comentarii pe care le puteati da in topic chat,prin mesaje sau alte metode de genul asta.Nu-i nici prima oara cand se intampla asa si sunt convinsa,nici ultima:blink:..Cred ca sunt destule asa zise topice de chatuiala unde fiecare scrie ce ii debiteaza mintea,macar astea care au un continut ca lumea luati-le in serios.
adaugat de libra_73 cu 4 ani in urma
pam pam!
adaugat de trident04 cu 4 ani in urma
adaugat de floare_de_crin
Daca zici "pe cuvantul meu!" ... eu te cred, Tri.

PE CUVANTUL MEU CA AM GRESIT...
LUCRU PENTRU CARE IMI CER SCUZE
TRI ... acum si tu faci chat?
Aseara ... surprins ...
.....Ma plimbam de mana cu "pizda mika" prin parc in Cluj, era noaptea tarziu si ne indreptam spre masina parcata in fata facultatii de chimie pe o latura mai intunecata a parcului. Aerul era inmiresmat din cauza florilor si izului de castani, mi a venit asa o pofta sa o sarut, o simteam proaspata ca si verdeata ierbii, am intors o, ea se lipi de mine si ma imbratisa, limbile noastre dansand un balet diabolic, sanii ii erau striviti de pieptul meu si cand ii mangaiam avea tresariri ca si cum ar fi primit socuri electrice in sfarcuri. S a oprit ; - E o nebunie, poate veni cineva! Am ignorat o ridicandu i rochia, managaindu i interiorul coapselor, urcand usor spre pi.da ei. Am inceput sa i mangai clitorisul prin matasea dantelei, simtind o cum tremura din tot corpul. Imi era tare p.la de ma durea de excitatie, am dat dantela deoparte, mi am umezit un deget intre buzele pi.di ei si am inceput sa i chinuiesc clitorisul circular cu pernita moale din varful degetului. Brusc "pizda mika" isi stranse degetele imprejurul p.lii mele frecand o intr un ritm rapid, indemnandu ma sa fac la fel cu clitorisul ei.
.....Era prea animalic, n am mai rezistat, am smuls petecul de dantela de pe ea, am impins o in spate, punand o cu fundul pe capota masinii. M am aplecat spre ea s o sarut, mi am potrivit p.la intre buzele ei si m am afundat in pi.da ei fierbinte dintr o zvacnitura de buci. "Pizda mika" cu un raget multumit se impingea cu bazinul inainte, cu un picior pe umarul meu, oferindu se toata, deschisa. Excitat ca un magar orgolios in calduri de femela superba care isi striga placerea prin gemete si de situatia excitanta, impingeam puternic din buci in pi.da ei.
.....Incepu sa tremure, sa geama cu oftaturi si tipete scurte pana la orgasm.
.....Ne am urcat in masina si am plecat acasa. Pe drum "pizda mika" mi a spus ca are o surpriza dupa 7 luni de yoga. Cand am ajuns acasa "pizda mika" se incolaci in jurul meu atatandu ma, am inceput s o managai prin rochie, cand am ajuns la sani a inceput sa geama din ce in ce mai tare (hiper sensibilitate la sfarcuri cica ). Nu m a lasat sa i dau rochia jos, preferand sa ramana pe ea, o excita mai tare. M a impins pe pat, s a lasat in genunchi si a inceput sa ma satisfaca cu gura. Un deget se insinua mai departe, intr o mangaiere mai indrazneata, sfredelitoare, care imi smulse un murmur de placere. Continuam sa i mangai sanii, jucandu ma usor cu sfarcurile intre degete. Cu rochia ridicata pe coapse, "pizda mika" ma cuprinse intre craci si se infipse direct in p.la. Cu mainile inclestate pe pieptul meu incepu sa si miste bazinul stanga dreapta si circular in opturi, dansand in p.la mea o salsa erotica.
.....Dupa primul orgasm mi a spus sa nu fac nimic, sa nu ma misc, sa ma las in voia ei. S a asezat din nou pe mine, cu ochii inchisi, bustul foarte drept, cu mainile la spate, pe coapsele mele, a inceput o gimnastica invizibila si surprinzatoare, contractandu si ritmic muschii pi.di si pe rand in valuri, mi o tragea fara sa ne miscam deloc. Simteam ca zeci de degete minuscule imi masau p.la si o revigorau mangaind din ce in ce mai incet si mai apasat.
.....Vazand ca sunt destul de revigorat se lasa pe spate langa mine, isi intinse picioarele spre tavan, le duse dupa brate sub genunchii care atingeau patul. Era o pozitie bestiala si o priveliste unica pt un barbat ( cel putin asa am simtit eu ), era numai pi.da si poponetz toata si mi a spus asa ; - Fute ma cum vrei tu acum! Am patruns o doar cu capul deschizand o incet si profund, "pizda mika" gafaia si fremata, m am afundat in ea cat am putut de adanc, a avut o tresarire violenta, un strigat ascutit si sec. Am crezut ca am ranit o, dar mi a raspuns asa ; - Continua, fute ma cat poti de tare !. Si am ascultat o, era prima oara cand aveam o femeie in felul asta, simteam cu adevarat ca sunt cu totul in ea. "Pizda mika" ma contra si simteam ca fierbe sangele in mine, intram in ea din ce in ce mai puternic ... incepu sa tipe cand o patrundeam mai adanc. ... Era un tipat de femeie careia ii place sa simta p.la adanc in ea ca o iapa naravasa. Cand am ejaculat in strafundurile ei urland ca un lup salbatic la luna plina, m i s a incetosat privirea si am "vazut" orgasmul in culori, albastrul cerului cerului cu verdele crud al ierbii si strafulgerari scurte argintii neorbitoare. Ne am tarat amandoi spre dus, abia ne miscam, tremurand cu smucituri necontrolate ...
adaugat de Joanna cu 4 ani in urma
Era odată o femeie… poate că mai e… nu ea, o alta… şi nu doar una… mai multe… Povestea spune că era…
… Simplă, nesofisticată, naturală, vie! Şi îi plăcea că e femeie. Ştia că are o zestre ancestrală mai greu de acceptat....., dar nu se împovăra cu frustrări inutile. ....
Învăţase de la bunica ei că ea, ca femeie, se simţea adevărată, când se privea în ochii bărbatului şi vedea acolo lumina care-o învăluia în stele colorate şi o făcea să creadă că e cea mai frumoasă din lume.....
Într-o bună zi, un bărbat i-a ieşit pe o cale: l-a privit cu atenţie şi a simţit că se îndrăgosteşte de el. Simplu, natural, pe loc, fără întrebări inutile: “o fi bine, o fi rău, se cade, nu se cade”. ....S-au iubit!........... Cerul se unea cu pământul, ziua se împletea cu noaptea, luna rămânea leneşă în braţele soarelui, florile uitau să mai moară. Părea incredibil! Se uita în oglindă şi vedea cât e de frumoasă. Mergea pe stradă şi oamenii întorceau cu admiraţie capul după ea............... Îşi privea iubitul, dar uneori simţea că ceva o mai înţepa.
Bărbatul observa şi, trist, o ruga să închidă ochii; o punea de fapt să aleagă între ceea ce şi-ar fi dorit şi ceea ce avea. .................Femeia nu pricepea imediat acel grăunte de sofism..................
Dar pentru că era perseverentă mergea pe firul indicat de el. Bărbatul i se dezvăluia, iar femeia înţelegea: că el putea oricând să plece,..... că iubirea pentru ea nu-l transforma în sclav....... şi încă multe altele....... Tăcea şi asculta vorbele lui şi, pe măsură ce pricepea, învăţa să se iubească şi să se preţuiască pe ea însăşi, devenea cumpătată şi exuberantă şi îl iubea, fără să-i mai pretindă ceva! Astfel femeia învăţa să iubească ....libertatea ei şi libertatea lui...... Simţeau la fel şi, când au hotărât să nu mai locuiască împreună, ea nu s-a întristat. A plecat, dar nu l-a lăsat: l-a luat în inima ei şi toate drumurile pe care le străbătea erau luminate de gândul lui..... Ştia, simţea că o iubea. Într-o noapte a avut un vis....." Pe o plajă pustie, marea săruta calm ţărmul liniştit. Lumina blândă de toamnă scălda marea şi ţărmul. Era fericită în singurătatea ei şi, nepăsătoare, a închis ochii. L-a simţit lângă ea. Ştia că e el şi s-a cuibărit în braţele lui. Înlănţuită de braţele lui, îi era bine: avea certitudinea că putea pleca oricând, că era liberă. Bărbatul o săruta, iar vorbele ei susurau armonie : “ce bine că suntem, că ne iubim ca nişte fiinţe şi nu ca nişte obiecte, că preţuim această clipă, că ne cunoaştem defectele…”. El o privea nedumerit, iar ea veselă continua: “Îţi cunosc defectele şi am decis să le accept.”. Se cuibărea mai cu drag în braţele lui… "......
Când s-a trezit, a înţeles că iubirea îi oferea libertatea ...şi că trebuia să uite că pe bărbat ea îl naşte,... îl creşte, ....îl educă,.... îi face de mâncare, ....îi spală,... îi calcă rufele... şi încă multe altele… Şi astfel femeia a vrut “să uite” şi abia atunci a ştiut cum să-l lase liber şi a ştiut să iubească:..... în felul ei...., conştientă.... că sunt atâtea feluri de-a iubi......
Femeia a trăit până la adânci bătrâneţi,... strălucind şi iubind ...cu întreaga ei fiinţă. ..Iar când o iubire s-a stins,... a acceptat cu zâmbetul pe buze... că e împotriva firii.. omului să iubească “pentru totdeauna”.......
Pentru o persoana deosebita,..un colectionar de sentimente... :) cu drag....din drag...Cecil..
... Pentru luni ...
..... Ma simt ... tampit mizerabil, incredibil, supradotat cu tampenie! Nenorocit tampit! Ticalos tampit! Ecscroc tampit! Tampit monstruos! Mult prea tampit! Tampit in cele 4 zari! Calificat! Omologat! Incontestabil! Tampit in stare pura! Ale carui "componente" sunt toate tampite, arhitampite, hipertampite! Tampit alb - albastru! "Cartier" de ar vinde tampiti, n ar crea unii mai buni decat mine! TOP LEVEL! ARHETIP DE CRETIN!
adaugat de omidee cu 4 ani in urma
Ador barbatii sinceri !!
Azi impertinenta,nerabdatoare,hipersensibila....Caut clipe de negasit si refugii imposibile si inexistente.Ma enerveaza la culme cand cineva pierde o persoana iubita din vina greselilor fatza de aceasta.Azi sunt furioasa pe viata care,uneori nu tine cont de spiralele din suflet si o ia pe drumuri "drepte".
Reflectia ...
.......................................................................................
.....As veni dupa tine la baie si te as fute in gura cand stai pe buda, sa simti cum iti tremura, se contracta cu spasme clitorisul tau, sa iti simti pi.da fleasca inmuiata in miere, sa te simti de parca ai squirta din pi.da cand te pisi ca o parasuta nimfomana.
...Te as prinde de par, te as ridica, te as pune sa te sprijini de chiuveta in fata oglinzii, sa te privesti, sa ti vezi ochii plini de pofta sa mi simti p.la.
...Ma las in genunchi intre cracii tai, iti departez buzele cu buzele mele, imi pun limba pe clitorisul tau tumefiat de dorinta sa l ling, SI L LING!
...Te prind de buci si te trag in limba mea, te las sa ma futi in gura cu clitorisul tau, il simt pe limba cum se mareste ca un sfarc surescitat. Iti indepartez bucile si te ling, iti simt sfincetrul cum se contracta si apoi se relaxeaza, iti simt tremurul picioarelor cuprinsa de excitatie, tipi la mine si ma rogi dulce sa ti var p.la n pi.da sa te fut.
...Ma ridic, te cracesc, iti trag de par capul pe spate, sa ti vezi fata si ochii cand iti umplu pi.da. Imi bag p.la n tine fara mila, urlii exuberanta, rusinata, uimita, excitata de placerea perversa si extaziata vazuta pe fata "femeii din oglinda".
...Simti orgasmul exasperant, excesiv, exotermic cum te invaluie, gemi inabusit si fara suflu, apoi eliberarea ...
...Cand simti sperma mea in tine cum tasneste, incandescenta, in suvoaie ca si lava unui vulcan in eruptie, t i se umplu plamanii de aer si dai drumul ragetului tau halucinogen de leoaica, ca al unei salbaticiuni eliberate din "cusca" tensiunii sexuale, care ti expulzeaza orgasmul prin toti porii, prin fiecare fibra a trupului tau suplicionat, svarcolit, contorsionat si tremurand ...
...Te iau in brate si intram in cada amandoi, lasam apa din dus sa curga, sa ne mangaie calduta si tandra trupurile, unul in bratele celuilalt epuizati ...
...Te alint si te mangai, trecandu mi mana prin parul tau si sarutandu ti pleoapele, iti asezi capul pe pieptul meu, te joci cu carliontii intre degete si mi soptesti cu voce dulce de "fetita" ... ... ...
...Cea care citesti FA CEEA CE SPUN ACUM ... IN TIMP CE CITESTI ... FA O! FARA SA GANDESTI ... DOAR FA O! ...
...Aseazate comod, strecoara ti manuta in chilotei, incet, sa simti cum te mangaie daltela, desfa ti picioarele nu le mai tine glezna peste glezna! Trece ti un degetel de a lungul printre buzele pi.dii, odata in sus spre buric, apoi in jos catre poponet si infigel adanc in pi.da cat poti de adanc pana se umezeste tot, scoate ti manuta din chilotei, inchide ochii si sugeti degetelul! Gusta l! IMAGINEAZA TI CA E P.LA MEA CU GUSTUL PI.DI TALE ...
..............
Poveste ...
.....A fost odata un baietel ... Valentin. Isi iubea Bunicul mai mult decat orice pe lumea asta. Cand a inceput sa intre in pubertate, isi punea intrebari, despre cum ar trebui sa fie un BARBAT PUTERNIC, respectat de societate si de femei. S a dus la Bunicul lui si l a intrebat cum poate sa devina ceea ce isi dorea. Bunicul, l a luat de dupa umeri, asa cum facea de obicei, s au asezat pe treptele din fata casei, cu Puffy, catelul lor la picioare si Bunicul a inceput sa si educe nepotul, asa cum stia el mai bine si din experienta vietii sale traita pana atunci. Bunicul nu era un om cult, era un simplu dogar ( facea butoaie de stejar ) cu sapte clase, dar era un BARBAT ADEVARAT, un BARBAT PUTERNIC, un BARBAT RESPECTAT in societate, respectat de sotie, de copii si de nepotul lui.
...Si a invatat nepotul sa fie un barbat de cuvant, un barbat respectuos, politicos cu toata lumea, mai ales cu femeile.
...L a invatat sa asculte si sa multumeasca, l a invatat cum sa devina un lider pwntru oamenii din jurul lui.
...Bunicul i a spus asa: Valentin, un lider, un conducator si un BARBAT ADEVARAT, este un om cu coloana vertebrala, care isi sustine parerile, ideile si crezurile cu tarie, argumentand clar si concis, fara urma de indoiala ceea ce spune.
...Un lider e un conducator prin insasi natura lui, nu se arunca in fata tuturor spunand ca e lider, ci, prin prezenta lui, prin felul cum vorbeste si se face inteles, simplu, pe "limba" tuturor, e un lider prin comportament, fara aroganta, prin tinuta, prin modul cum se imbraca, cum stie sa poarte orice haina ca si cum ar fi o tinuta regala.
...Un BARBAT PUTERNIC, invata tot timpul, isi educa mintea, spiritul si corpul, isi stapaneste emotiile puternice si raspunde atacurilor politicos, dar cu prestanta, sa inteleaga "interlocutorul" ca nu se coboara la nivelul lui, decat ca sa se faca inteles. Isi dezvaluie sufletul doar familiei, femeii de langa el, copiilor si parintilor.
...Este un model pentru copii lui, emana putere si siguranta, ofera stabilitate familiei lui, isi iubeste sotia si copii neconditionat, fara rezerve. Este un TATA pentru copii lui si un formator de caractere.
...Pentru sotia lui este: SOT, IUBIT, AMANT, CONFIDENT SI PRIETEN.
...Un BARBAT PUTERNIC va ajuta fara sa astepte recompense sau recunoasteri, va indruma cu blandete, dar hotarat, pe cei care ii vor cere ajutorul si nu i va judeca.
...Bunicul i a mai spus asa: VALENTIN, oamenii au nevoie de un lider, de la gradinita inca, apoi scoala, facultate, jobb si apoi societate, cat de mica ar fi comunitatea, cei multi vor urma liderul si l vor recunoaste ... daca tu vei deveni un BARBAT PUTERNIC, sa nu uiti in viata indiferent cat de greu iti va fi, ceea ce ti am spus eu acum. Putere asupra celorlalti inseamna raspundere!
...In privinta FEMEILOR, iubeste orice femeie VALENTIN, pentru o noapte la fel cum ai iubi o pentru o viata, iubeste o pe de antregul, cu fiecare particica a ei, buna sau rea, respecta femeia, dar nu o idolatriza, iubeste pana si ideea de femeie daca simti, dar trateaz o ca si pe o FEMEIE, tu esti BARBAT ea este FEMEIE si trebuie sa simta asta.
...VALENTIN, femeilor le plac BARBATII PUTERNICI, hotarati, care stiu ce vor, stiu sa ofere, stiu sa ia, stiu sa ceara si stiu sa primeasca.
...PRIETENII, trateaza ti prietenii la fel cum iti place tie sa fii tratat, spune le direct parerea ta daca crezi ca au gresit, spune le direct chiar daca i doare sau plang. Nu conteaza te vor intelege ca le vrei doar binele, cei care nu vor intelege, nu meriti prietenia lor si pot sa o ofere altora care le vor spune ca totul va fi ok si va trece.
...Accepta critica VALENTIN, fa din greselile si criticile primite in viata, ceva constructiv. Fa ti autocritica regulat, analizeaza te, vezi daca esti BARBATUL care te crezi a fi, daca ai deviat de la principiile si crezurile tale in viata, revino la ele, corecteaza ti abaterile si traieste ti viata cu capul sus ca un BARBAT ADEVARAT.
...VALENTIN a ascultat povetele Bunicului si lectiile de viata, devenind barbatul care isi dorea sa fie.
...Dupa 14 ani de la acea noapte petrecuta cu Bunicul si Puffy pe treptele casei batranesti, Bunicul a murit. La trei zile dupa EL a murit si Puffy. VALENTIN si a simtit sufletul sfasiat de durere, nu mai gasea mana aspra a Bunicului, care i mangaia crestetul, privirea blanda si plina de dragoste, care ii bucura sufletul, nu mai gasea povata, sprijinul psihic si sufletesc pe care il simtea cand vorbea cu Bunicul.
...In urmatorii sase ani, VALENTIN, a decazut incet dar sigur fara sa constientizeze, din gresala in gresala, a decazut atat de jos ca si om, incat nu l mai recunosteau cei apropiati SI NU SE MAI RECUNOSTEA NICI EL ( IAR PENTRU DECADEREA LUI DOAR EL ERA VINOVAT ).
...Cand a simtit ca nu se mai poate suporta a plecat, ii era rusine de el insusi cat a decazut, s a rupt de toti si toate si a inceput sa si analizeze sufletul si psihicul. ...A inceput cu greu, incet, poticnindu se, avand indoieli, dar mergand inainte, retezand fara mila de la radacina tot ce era rau in sufletul si in constiinta lui ca si om. Dupa cateva luni a inceput sa se simta din nou om, sa se trateze, sa se vada pe sine ca si om, ca sa l poata percepe si ceilalti ca om.
...Cand a gasit puterea ... a vorbit cu prietena lui ... si impreuna cu ea a reinceput sa VADA. A cerut ajutor fara teama, si a descarcat sufletul fara prejudecati, a inceput sa elimine toate ramasitele de durere si raul care mai erau in sufletul si in constiinta lui si a devenit LIBER ... In aceeas zi a mers la mormantul Bunicului , vorbind cu EL, la fel cum vorbeau odata pe treptele casei, urmand sfaturile Bunicului care acum erau lectiile lui de viata, pentru fiecare noua provocare ...
...Incet incet VALENTIN a redevenit BARBATUL PUTERNIC care era odata si care isi dorea sa fie.................................................................................
Otrava dulce
.....Am facut pentru tine un poem mic de tot cat un puf de ratusca.
...Am ridicat mana de sub plapuma, am privit soarele bolnav si am zambit. Parea ca ma desteptasem in alt loc decat acela unde dormisem - intr o livada cu primavara, cu soapta izvoarelor prin iarba, tarata ca un sirag de perle.
...M i se deschidea o zi fericita din alcatuirea ochilor tai, o zi cu miresme, cu infiorarea apelor reci, pe unde trecusem cu picioarele goale, ca fericirea deplina a pruncilor alaptati la sanul mamei.
...Am dus cuvintele la ureche, sa sune ca si scoicile smaltuite de alge, le am gustat carnea tare de lut si le am pus in zarea trandafirie a soarelui.
...As fi vrut cuvinte noi, dar mintea mea saraca nu m i le poate da si le am vopsit searbadul cu fulgerarea bucuriei din mine.
...De unde sa incep poemul meu pentru tine si din ce sa l fac?
...Sunt ca un faurar de bronz, care trebuie sa faca un belciug si ar strica un Chivot, sa poleiasca usor cuiul, sa l faca sa luceasca asa cum lucesc lumanarile Vecerniei ... fac cuie din fir de aur si alcatuiesc zavoare cu margaritare.
...Pana diseara, voi face un lacat de platina, sa inchid cu el zbuciumul inimii, toti iezii zburdalnici, sa nu i sperie velura noptii.
...Iti scriu un poem moale, cu un fir de fir pentru cusut un bumb de diamant pe pieptul unei papusi, acolo unde rasare un nasture, sau o mura in matasea sanilor.
...Ai bagat de seama, dragoste, cum te gasesti tu undeva in inchipuire si desigur in mine, mereu de fata in asteptarile mele,?
...Ai bagat de seama ca as vrea sa povestesc numai pentru tine lucruri lenese, ca un firisor de apa, cugetate fara zgomot, care se transforma incet in tumultum - involburat si turbaciune ... ?
...Bucurii prabusite de un suspin, desene curate si simple, poeme din sangele sufletului meu, din inchipuire si din cristal de lacrima.
...Am pentru tine un poem mic, scris cu slove de sineala pe un solz aurit de pastrav si care trebuie citit cu lupa.
...Ca sa l citim, trebuie sa l avantam, diseara, sus, in lumina lunii, pe polita tintuita in argint a Casiopeii. Vom urca mana in mana sus, pe dealul din spatele casei, de unde se vede orasul ca un pantof rosu cu broderii si in varful picioarelor ne vom ridica pana la luceferi.
...Am plecat de langa tine si ti am furat privirea ca pe un medalion drag. Parfumul tau imi era mantie pentru drumul printre stele. Stii ce frumos era orasul? Aprinsese in cinstea batailor inimii mele toate felinarele. Asfaltul ma insotea si oamenii noptii, imi zambeau, stiind ca te port in mine ca un alt sange, ca un suflet nou.
...Imi este inca trupul infiorat, ca o unda, de racoarea parului tau, de crinii degetelor tale.
...E darul meu pentru acest aproape sfarsit de an si acest inceput de viata.
...Vreau ca de acum incolo sa pot soptii numai urechii tale ca un cuib, ca matasea roz a carnii tale e numai a mea.
...As vrea sa ma impletesc in jurul trupului tau ca o liana, sa simt ca m i te supui. Sa fim un singur trup ca si bataia furtunii.
...Am avut trupul incordat ca un arc tarziu in noapte, cand dezmierdam in gand amintirea ta. Voia sa mi evadeze inima, sa te poata saruta mai de aproape. Iti iubesc mangaierea ca si mierea buzelor, ca sucul piersicilor zemoase. Iti iubesc apele limpezi din ochi. Iti iubesc trupul, ca un lut neastamparat. Iti iubesc sufletul ca o carte cu chipuri.
...Da mi coltul buzei ca puful de caisa parguita si lasa ma sa ti mangai in gand zvacnirea necontrolata a soldului.
...Ma doare dragostea asta si o pazesc ca pe o mierla de cristal. Ma doare frumusetea ta, ca o rana fermecata.
...Unde ai plecat de langa mine, fara sa stiu, cand ai luat capsorul de pe pieptul meu? Simt lipsa ta prin toti porii!
...Dragoste! Te striga odata cu mine gradina plina de trandafiri, pe care sunt gelos fiindca ti a furat mirosul gurii si negura cerului ca ti a furat culoarea ochilor.
...Nici tu nu mai trebuie sa ramai singura. Inima mea trebuie sa bata langa sanul tau ca o incurajare, ca o mangaiere.
...Trebuie sa avem fericirea noastra proprie, in galosul nostru impermeabil. De afara nu va patrunde pana la noi nici o stridenta, nici o lovitura, vom trai numai din noi, din sufletele noastre, din dragostea noastra mai presus de mizeriile lumii.
...Sunt patruns de tine ca de o otrava dulce.
...Ingaduie cuvintelor mele, sa ti sarute tandru buzele ...
..................
Dispare ... sau Incepe? ...
O mana, o mangaiere ce te trezeste dintr un vis,
Dintr un vis dar ochii deschisi.
Senzatia - acum ai inceput sa te trezesti sau cine stie, sa te visez,
Un fior cald ce strabate tot corpul meu, fiecare particica a ta.
Totul se trezeste la viata si incepe sa traiasca, fiecare separat si totul impreuna.
O lacrima cade lenes pe obraz, pe buzele fierbinti, ii simti gustul sarat, senzatie de realitate.
Sanul tau, se intareste si tanjeste dupa mai mult,
Ca floarea soarelui care se intinde si tinde spre soare
Ca o proiectie ce si a gasit obiectul,
Sanul se pierde in piept si pieptul se pierde intr o simtire
Spatele tresare, totul, mici batai si spasme, parca tot corpul s a transformat
O inima cu bataile ei, ritmate,
O inima la propriu si la figurat impreuna,
Ca si cum totul ar fi in mine si in acelasi timp in afara ta
Ca si cum totul ar fi in tine si in acelasi timp in afara mea sexul isi pierde forma bine definita
Se contopesc intr un canal de caldura, de viata, de iubire
Singura clipa de viata, sau granita dintre viata si moarte
Traiesti prin trup, dar a murit si respiram prin inefabil
O mana, o mangaiere care se opreste,
Visul dispare, sau poate acum incepe?

Nu poti adauga o replica la acest subiect decat daca ai un cont pe Placere.ro

Logheaza-te Inscrie-te acum