Cum recunosti o amanta buna..

adaugat de tzacanita cu 2 ani in urma
Nu stiu cine a inceput sa dea sfaturi barbatilor cum sa recunoasca o amanta buna,probabil de prin putul gandirii.

-daca vezi ca femeia e ferma(Feriţi-vă de femeile care răspund la o întrebare cu "Facem cum vrei tu". O astfel de reacţie sugerează că femeia este pasivă. Doar care ştie ce vrea este foarte bună în dormitor. Amantele "talentate" ştiu să şi ofere, dar şi să primească plăcere)

-sa fie atenti barbatii,la cum inghite,cum mananca(eu las loc de interpretari)Priveşte cu mare băgare de seamă cum "se joacă" cu mâncarea din farfurie. Este foarte important dacă înfulecă pe nerăsuflate sau dacă e delicată, chiar lascivă în mişcări. Dacă mănâncă încet, atunci îi place să facă dragoste pentru o perioadă lungă de timp, iar partidele scurte ar face-o tare nefericită.

-sa fie atenti la gesticulari-Dacă vrei să ai lângă tine o femeie compatibilă cu tine, ar fi bine să îi studiezi gesturile şi felul în care vorbeşte. Ba chiar şi limbajul trupului e important! În cazul în care comportamentul non-verbal al posibilei partenere se potriveşte cu cel al bărbatului cu care se întâlneşte atunci atunci şi comportamentul sexual este potrivit. Un bărbat lent nu se va "lipi" cu succes niciodată de o femeie tornadă. (fals)

-sa nu vorbeasca mult( oare in timpul sexului sa taca? Sa nu se asemene cu nevasta? "costica,i-ai luat pe aia micii de la scoala? Dar rufele murdare,le-ai pus in cosul de rufe?":blink: )

-ce arome o seduc (chiar are importanta? Doar e amanta)

-si inca un sfat...Ştii proverbul potrivit căruia "găina bătrână face ciorba bună"? Ei bine, aşa stau lucrurile şi când vine vorba de comportamentul femeilor vizavi de sex. Bine... nici prea "trecută" să nu fie , că se "încinge" prea greu. Sexologii sunt de părere că femeile tinere nu se relaxează suficient pentru a avea un orgasm. În schimb, cele mature ştiu ce le place şi nu se sfiesc niciodată să o zică.(deci,barbatilor,alegeti numai zbarcituri,nu piele catifelata si neteda)

Am uitat,caut amant. Cum il recunosc ca are potential pentru asa ceva? :lol:
adaugat de camelot cu 2 ani in urma
:lol: :lol: :lol: cauta......sporrrrrrrr :)

eu la ''interviu'' ii pun sa deseneze.... :lol: :lol:
adaugat de SUNSET_ANGEL cu 2 ani in urma
Femeia tre' sa fie amanta si cand nu e doar ...amanta, la naiba:lol:

Adica sa o intereseze doar shopiingu' si decoratul casei, teleovelele turcesti si barfitul cu prietenele?

Si acum sa fiu si eu on topic: o femeie buna in pat e tradata zic eu, de atitudinea si limbajul corpului ei:are mersul unei persoane sigure pe ea, rade cu pofta, nu se sfieste sa arate si sa precizeze ce ii place, savureaza viata...intr-un cuvant. Dar mai sunt si femeile acelea "ascunse", despre care vb barbatii cu spaima:))))

Acelea care pareau fragile si decente, cuminti intr-un fel care le trezea instinctul de vanator al prazilor vulnerabile, dar care, odata ce au ajuns in pat,au scos "la interval" recuzita cu bice si catuse:lol:, sau doar s-au dezlantuit animalic. Manifestare total diferita de ceea ce lasasera ele sa se perceapa in legatura cu persoana lor..

La fel si cu barbatii, Tzaca...:P In prima faza te atrage unu si constati o anumita compatibiltate, te captiveaza si excita vizual,iti imbata simturile de te ameteste..dar in pat dovedeste ca e DEZASTRU:lol::lol:Pt simplul motiv ca toata sarada lui fusese de fatada si transmisese mesaje gresite ,voit sa nu...

La polul opus sunt acei barbati misteriosi fara intentie, subtili, senzuali de crapa:P, care poseda un sex-appeal ametitor...dar pe care nu ii poti deslusi, intelege, cataloga sa zicem, daca obisnuiesti, ca femeie sa faci asta.

Aceia sunt barbatii care te analizeaza detaliat fara ca tu , femeia, sa sesizezi asta. El are mereu in minte ceea ce urmeaza sa iti faca in pat si asta, nu e deloc ceva usor de anticipat...sunt o vesnica surpirza.

Cred ca sunt si femei cu "talent' de amanta, care au nevoie sa fie descoperite,pentru ca, prin prisma aparentelor, deseori ,nu dau nici un indiciu;)
adaugat de GiGiMoKa cu 2 ani in urma
adaugat de nicknistor cu 2 ani in urma
tzacanita daca comentariile la articolul propriu zis sunt ale tale atunci la capitolul inteligenta ai lipsuri mari de tot :P

cit despre amante(curve,zdremte,etc) nu ma intereseaza capitolul indiferent daca sunt au ba :P
Nick,multumesc de apreciere :lol: Dar ia zi-mi,care sunt comentariile mele? Macar sa imi fac si eu o parere despre tine :P
comentariile pe marginea articolului nu sunt evidentiate prin litere ingrosate :P
adaugat de MYLADDY cu 2 ani in urma
Jan 1st 1970, 00:00:00

:lol: :lol: :lol: cauta......sporrrrrrrr :)

eu la ''interviu'' ii pun sa deseneze.... :lol: :lol:

Noi suntem oare la "trecute" madam?... :P

Iar ce zice studiul de mai sus,...nu bate aproape deloc cu realitatea!...Cum mai e atunci aia cu "contrastele se atrag",...sau cea cu "se completeaza unul pe celalalt"?...In ce priveste tineretul,in ziua de azi,cu siguranta stie mult mai mult decat zbarcitaniile!

Sau asta e valabil numai daca ai functia de amanta?...

P.S.-Nu cred in reguli,...fiecare are cerinta si regula lui,nimic nu e stas pe lumea asta!...Poate unuia chiar ii place ca partenera sa stea ca vaca,desi apuca cu delicatete boaba de mazare!... ;)
Deci pe undeva te-ai simtit lezat de m-ai atacat? La faza cu hainele murdare,presupun :lol:

Special am postat topicul pentru ca si mie mi se par deplasate afirmatiile facute. Si deja se discuta in presa si la tv despre antropologul Helen Fisher. Mai multe,gugaliti si voi si veti gasi articolul integral. Eu am incercat sa dau o usoare savoare prin comentarii,dar normal ca nu e gustata de toti. Nick,nu esti un bun candidat la functia de amant. Nu imi place cum savurezi si nici aroma ta :lol: :lol: :lol:
adaugat de camelot cu 2 ani in urma
P.S.-Nu cred in reguli,...fiecare are cerinta si regula lui,nimic nu e stas pe lumea asta!...Poate unuia chiar ii place ca partenera sa stea ca vaca,desi apuca cu delicatete boaba de mazare!... ;)

..madam..NOI suntem intelepte :D :D :D :D :D
tzacanito daca crezi ca am nevoie de amanta te inseli cit despre aroma mea dami voie sa nu te cred pt ca nu-mi cunosti aroma si sincer nici sanse nu ai avea :P
adaugat de invisibleman cu 2 ani in urma
Ca orice studiu sau statistica, are o marja de eroare, iar in cazul acestuia, marja este mare.

Mai mult, studiul (daca este intr-adevar un studiu si nu inventia cuiva) pacatuieste prin faptul ca ne pune pe toti in aceeasi oala, dar nu ia in ca;cul ca obiceiurile / comportamentul / mentalitatea noastra difera in functie de cultura / civilizatie / tara in care ne-am nacut si crescut si asa mai departe. Deci un studiu sociologic facut in SUA pe un esantion reprezentativ, in Romania va avea o eroare catastrofal de mare.

Cat despre recomandari in sine... lasa de dorit. "Limbajul trupului e important"... Sa mori tu?! Cat ai studiat ca sa-ti dai seama de asta? Normal ca e important, daca ma place, trupul ei imi va transmite asta, iar daca eu interpretez corect... iese ceva placut.
adaugat de eensnoepje cu 2 ani in urma
Cred c-o recunosti doar dupa ce o incerci... aparentele pot insela :lol:

Nu poti adauga o replica la acest subiect decat daca ai un cont pe Placere.ro

Logheaza-te Inscrie-te acum