Cum este femeia" buna" in pat? Dezabonat

adaugat de tina21 cu 4 ani in urma
[quote]

Am tot discutat despre barbati in pat.

Femeia cum este?

Ati intalnit nepricepute?

Ce inseamna buna in pat? :D

Poate niciunul din fostii tai iubiti nu s-a plans de tine, insa cum poti stii cu adevarat daca esti sau nu buna la pat? Poate esti o adevarata experta sau poate mai ai inca multe de invatat. Ia-ta cateva indicii ca esti pe drumul cel bun:

Ai o atitudine grozava

In urma cu 40 de ani, sexologii au descoperit ca placerile corporale implicau atat corpul cat si creierul, adica daca ai o atititudine pozitiva, vei simti placerea fizica mult mai intens. Atitudinea pozitiva consta in faptul ca tu renunti la inhibitii, nu iti faci griji pentru cum arati – lucru care este extreme de important.

Nu dai inapoi de la nimic

Daca vrei sa fii buna la pat, nu trebuie sa judeci sugestiile si ideile partenerului tau in acest sens. Poti face tot ce poftesti (in limitele bunului simt) si nu trebuie sa lasi curiozitatea sa te macine. Incerci tot ce iti trece prin cap – chiar si o singura data. Daca el iti spune ca intotdeauna si-a dorit sa faca ceva, insa nu a avut curajul sa spuna nimanui, inseamna ca are incredere in tine si ca te vede deschisa – probabil te considera mai buna decat fostele lui.

Totul e o joaca

Stii foarte bine ca sexul e ceva distractiv, un joc care te relaxeaza si te “dezveleste” de inhibitii. Cu cat te joci mai mult in pat, cu atat vei fi mai buna. Fii inventiva, foloseste-te de o esarfa pe care o ai printre haine, cumpara o masca ori gandeste-te la orice altceva care ar putea aduce sarea si piperul in viata voastra sexuala. Relaxeaza-te, razi mult si uita de inhibitii.

Cine face primul pas?

El se topeste dupa tine atunci cand ai initiative. Daca astepti ca el sa fie mereu cel care face primul pas, vei avea multe de pierdut. In primul rand sentimentul de dominare te va face sa il doresti si mai mult, plus ca in momentul in care il iei prin surprindere, totul este mai intens.

Nu astepti totul de la el

Barbatii se plang, in general, ca iubitele lor nu au initiativa nici macar in timpul partidelor de sex. Incearca sa depui efort si sa nu il lasi numai pe el sa faca totul. Daca tot ai avut initiative inca de la inceput, fa toata treaba pana la capat.

Spui ce iti place

Nu ai jena in fata lui, spui tot ce vrei sa faci, ce vrei sa incerci si acest lucru va prieste amandurora. Nu iti este teama sa ii spui ca vrei sa incercati alte pozitii ori alte locuri in afara patului.
adaugat de punjatina cu 4 ani in urma
eu sunt de parerea ca femeia buna la pat este acea femeie care este o familista convinsa, o femeie pt care copilul este totul... si de ce spun asta?!? pt ca acea femeie va aduce mereu lucruri noi in cuplu pt a-si tine familia cat mai stransa, ea va fi dispusa sa incerce toate fanteziile (ale ei si ale lui) pt ca el sa nu plece creanga... ea va face dragoste si cu sufletul.... ea aduce barbatul in extaz si il face sa "vibreze" de placere .... sunt convins ca toti va doriti o nevasta care sa nu aiba inhibitii .... poate ca unii dintre voi veti spune ca femeile bune la pat sunt cele pe care le platesti.. eu spun ca alea sunt doar profesioniste... alea va satisfac, dupa care pleaca... iar voi, dupa acele 30 minute (sa spunem) plecati acasa relaxati... nici decum multumiti... dar o femeie familista va face dragoste cu voi pt a nu mai simti niciodata nevoia de a pleca la alta.... si veti spune " de ce dreaqu sa imi iau amanta cand nevasta imi ofera totul" .... bine inteles, asta este doar parerea mea :rolleyes:
@punja, dar cum trebui sa fie ea buna, ce inseamna buna in pat?(hai curaj, ca nu-ti fac nimic :D)
adaugat de tina21
@punja, dar cum trebui sa fie ea buna, ce inseamna buna in pat?(hai curaj, ca nu-ti fac nimic :D)

in primul si in primul rand o femeie buna la pat trebuie sa se iubeasca pe ea... pt ca doar asa partenerul o va "diviniza", sa fie o femeie ingrijita, sa aiba diverse "accesorii" avestimentare (si nu numai) si nu in ultimul rand sa fie dornica de noi experiente, sa vorbeasca cu barbatul dupa acea partida de dragoste... desi unii vor sa para duri, eu tind sa cred ca toti suntem coplesiti de emotie cand vedem ca iubita adoarme cu capul pe pieptul nostru si ne spune cuvinte dulci, ne arata cat de linistite si implinite se simt alaturi de noi.... o femeie buna la pat, nu trebuie sa stie doar cum sa se miste, ci sa stie ce sa faca si dupa ce se termina partida
adaugat de MaterialGirl85 cu 4 ani in urma
A spune ca femeia buna la pat e femeia familista pentru ca ea face tot ce poate sa isi satisfaca barbatul ca sa nu isi piarda familia mi se pare culmea misoginismului. :) Ca si cum ai zice "femeia maritata se chinuie frate, ca altfel stie ce-o asteapta, o lasa ala si e naspa rau":))
No offence, dar ce s-a zis mai sus asa suna. Ce treaba are familia cu sexul nu prea inteleg :)
adaugat de tania321 cu 4 ani in urma
adaugat de punjatina
pt ca acea femeie va aduce mereu lucruri noi in cuplu pt a-si tine familia cat mai stransa, ea va fi dispusa sa incerce toate fanteziile (ale ei si ale lui) pt ca el sa nu plece creanga... ea va face dragoste si cu sufletul.... ea aduce barbatul in extaz si il face sa "vibreze" de placere ....

mda, tipic masculin... da" de ce sa nu-i tremure lui chilotii la gandul ca, daca nu face tot ce-ai scris tu acolo, ea ar putea "pleca creanga"?!
adaugat de MaterialGirl85
A spune ca femeia buna la pat e femeia familista pentru ca ea face tot ce poate sa isi satisfaca barbatul ca sa nu isi piarda familia mi se pare culmea misoginismului. :) Ca si cum ai zice "femeia maritata se chinuie frate, ca altfel stie ce-o asteapta, o lasa ala si e naspa rau":))
No offence, dar ce s-a zis mai sus asa suna. Ce treaba are familia cu sexul nu prea inteleg :)

hmm...pe tine nu prea stiu unde sa te trec.... da cred ca te las in lumea ta :D .... nu.. nu am spus ca femeia maritata se chinuie.. si nici nu am vrut sa insinuez asta... am spus doar ca o femeie familista va stii intot deauna sa isi tina barbatul acasa oferindu-i sex "asa cum vede el prin filme" .... dar tu daca nu te-ai inclus in aceasta categorie, nu era nevoie sa strigi :D
apropo.. prin sex poti "concepe o familie" ... stii, in caz ca nu ai aflat, mama ta nu este barza :lol: :lol:
adaugat de tania321
mda, tipic masculin... da" de ce sa nu-i tremure lui chilotii la gandul ca, daca nu face tot ce-ai scris tu acolo, ea ar putea "pleca creanga"?!

pt ca aici era vorba de femeia buna la pat...altul era topicul despre barbati ..... haideti mo, ce e cu voi?.... chiar asa, vise nasoale ati avut? ..... sau partenerii vostri nu au fost prea buni "de data asta"? :D
mah, postarea in care faceai referire strict la pat era alta... ce-ai scris tu acolo e din alta sfera asa ca am ripostat cu aceeasi arma :P
adaugat de acidu_zzu cu 4 ani in urma
e interesant topicul , dar mai interesant este ceea ce scriu unii despre problema abordata chestii uneori fara legatura , probabil numai asa ca sa se gaseasca postati undeva...
adaugat de MaterialGirl85

Auzi tu, ca se chinuie :D ce sa inteleg ca alea maritate nu sunt bune in pat?
Te-ai maritat gata, sex de calitate de sarbatori, dupa post :D
adaugat de flufyme cu 4 ani in urma
o femeie buna la pat e cea de care iti amintesti cu placere si cu care ai merge iar si iar...la nesfirsit
adaugat de omidee cu 4 ani in urma
Sintagma "buna in pat" are o mutitudine de conotatii , mai mult decat sexuale ...a fi buna la pat ,inseamna ca pe langa minte , suflet , corp si imaginatie , sa faci orice pentru a te simti bine , TU , in primul rand si implicit asta sa-ti faca partenerul sa vibreze alaturi de tine ...
A fi buna la pat nu inseamna sa aplici Kama Sutra , ci sa pui pasiune in ceea ce faci ....daca faci un sex oral , doar pentru ca asa e modelul, mai bine , lasa-te de asta si croseteaza ceva , ca esti mai castigata .,..dar daca te-ai hotarat sa o faci, pune pasiune , daruire si fa-o pentru ca-ti place tie , mai intai de toate !
Se spune ca femeile mai uratele , sunt mai pasionale , pentru ca daruiesc mai mult , pe cand cele frumusele , considera ca e suficient ca ele sunt " bune " si fac o favoare partenerului ca ii permit sa se afle in acelasi perimetru al patului , concomitent cu ele ...Nu zic sa va inghesuiti sa le-o trageti uratelor , ci era doar o constatare ...
Asa ca , iubitele mele , faceti totul cu pasiune si multa iubire , folositi-va in egala masura de imaginatie si de daruire ca sa va simtiti bine si in felul acesta si partenerul sa aprecieze prestatia , dar sa nu uitati nici o clipa ca si daca faceti podul de sus , sau sariti direct in scula , din flick-flack inainte , tot se va gasi una care sa fie mai ..."buna la pat " decat voi ....
:D
adaugat de Preotelu cu 4 ani in urma
Cu picioarele desfacute :P
Femeia "buna" la pat e cea cu care te intelegi, te potrivesti, te simti bine si doar cand stai in pat, te face sa nu mai vrei alta, iti spune ce nu o multumeste sau ce ii place la nebunie etc. Si neaparat, e aia doar A TA! :)
adaugat de Lyberti_golden cu 4 ani in urma
tot femeile dezbat subiectul ... :D oare e de rău?
sau femeile ştiu mai bine cum e cu femeile? :D
am voie să zic despre femeia bună la pat? :D
adaugat de corneliusmaximus cu 4 ani in urma
Cum este femeia buna la pat? Cand iubesti o femeie si ea te iubeste pe tine,intervine acel "ceva" care te face sa vibrezi,sa dai tot ce este mai bun in tine;comunicand cu ea,spunandu-va unul celuilalt ce iti place,cum iti place,este usor sa te simti bine in pat.Sunt femei care gandesc ca dorind sa fie mai libertine in pat il fac pe partener sa aiba o parere nu tocmai buna despre ele.Gresit!In pat totul este permis atata timp cat place ambilor parteneri.Barbatilor le place uneori ca femeia sa ia initiativa in pat.Atunci ei se simt rasfatati si iubiti intr-un mod special.Eu o simt pe femeia pe care o iubesc,stiu ca face tot posibilul sa se ridice la nivelul asteptarilor mele.Pentru mine ea este cea mai buna femeie la pat.
adaugat de nicknistor cu 4 ani in urma
femeia buna la pat este femeia pasionala,femeia cu imaginatie,femeia care o simti ca vibreaza atunci cind este in pat cu tine,femeia in ochii careia se citeste,multumirea...asa zisa perversitate cintareste mult in ochii unui barbat dar si aici este un dar,sa nu fie mai perversa ca el sau daca este sa nu o arate pt ca atunci barbatul se simte in inferioritate si nu-i bine deloc pt orgoliul masculin....inainte de toate femeia buna la pat pt a se simti in largul ei,pt a se simti descatusata trebuie sa se simta importanta pt mascul si de ce nu iubita,vrea sa fie apreciata sa fie centrul universului pt acela caruia se daruieste...normal ca femeia buna la pat este femeia increzatoare in ea,femeia care vede ca si partenerul are incredere in ea...dar pt aste e nevoie de timp de unde reiese ca dupa o partida,doua,trei nu poti spune ca e cea mai buna femeie la pat,poti spune cel mult ca este o femeie care te-a multumit foarte mult...femeia buna la pat trebuie sa se simta iubita si sa o iubesti....sunt chestii chimice,dar fara chimie doar contact fizic este doar jumatate din ce ar trebui sa fie
adaugat de leon_leonard2007 cu 4 ani in urma
..... Daca ar gandi toate femeile asa ......cel mai bun raspuns ...
adaugat de leon_leonard2007 cu 4 ani in urma
" omidee " ..... Daca ar gandi toate femeile asa ......cel mai bun raspuns ...
adaugat de nicknistor cu 4 ani in urma
leon tu nu ai intilnit nici una buna la pat inca?...sau nu iti fuge macar imaginatia?...baga sa vedem puncte de vedere masculine obiective nu subiective cum baga femeile :P
adaugat de punjatina
eu sunt de parerea ca femeia buna la pat este acea femeie care este o familista convinsa, o femeie pt care copilul este totul... si de ce spun asta?!? pt ca acea femeie va aduce mereu lucruri noi in cuplu pt a-si tine familia cat mai stransa, ea va fi dispusa sa incerce toate fanteziile (ale ei si ale lui) pt ca el sa nu plece creanga... ea va face dragoste si cu sufletul.... ea aduce barbatul in extaz si il face sa "vibreze" de placere .... sunt convins ca toti va doriti o nevasta care sa nu aiba inhibitii .... poate ca unii dintre voi veti spune ca femeile bune la pat sunt cele pe care le platesti.. eu spun ca alea sunt doar profesioniste... alea va satisfac, dupa care pleaca... iar voi, dupa acele 30 minute (sa spunem) plecati acasa relaxati... nici decum multumiti... dar o femeie familista va face dragoste cu voi pt a nu mai simti niciodata nevoia de a pleca la alta.... si veti spune " de ce dreaqu sa imi iau amanta cand nevasta imi ofera totul" .... bine inteles, asta este doar parerea mea :rolleyes:

asa, deci sa le luam pe rand...
femeia buna la pat este acea femeie care este o familista convinsa, o femeie pt care copilul este totul
e obligatoriu sa fii familista, cu sau fara acte in regula, basca sa ai si un copil ca sa fii buna la pat?!
pt ca acea femeie va aduce mereu lucruri noi in cuplu pt a-si tine familia cat mai stransa, ea va fi dispusa sa incerce toate fanteziile (ale ei si ale lui) pt ca el sa nu plece creanga
asta e prostitutie mascata... facem troc cu trupul si priceperea in asternut ca sa "nu plece creanga", sa nu ne paraseasca, sa nu ne "pierdem statutul"? ... n-ar trebui sa fim in acel pat pur si simplu pentru ca ne dorim sa fim acolo, langa acel om si-atat?!
ea va face dragoste si cu sufletul
in general femeile fac asta cata vreme nu intra in "obligatiile de serviciu"... indiferent de statutul social
ea aduce barbatul in extaz si il face sa "vibreze" de placere...
dar o femeie familista va face dragoste cu voi pt a nu mai simti niciodata nevoia de a pleca la alta
de acord cu tine, dar o face din dragoste pentru tine si din placere pentru ea, nu de teama ca ai putea pleca la alta... si asta pentru ca, inainte de orice, e in primul rand femeie...
cat despre fantezii incercate, mai gandeste-te... mai curand cred ca sunteti in extaz cand e vorba de ale voastre... nu uita ca in topul celor preferate de femei exista fantezia cu doi barbati... si cati dintre voi puteti declara cu mana pe inima ca v-ar face o deosebita placere sa i-o indepliniti?!

Nu poti adauga o replica la acest subiect decat daca ai un cont pe Placere.ro

Logheaza-te Inscrie-te acum