Cum este femeia" buna" in pat?

adaugat de petrulog cu 3 ani in urma
Iata o femei care stie ce vorbeste! Lipsa de inteligenta si cultura ( ca subtitut al inteligentei sau experientei de viata) ii face pe multe exemplre masculine de pe acest site sa-si dea jalnic cu parerea despre subiecte prea indepartate sferei lor de "cuprindere". Parafrazand aproximativ "o femeie buna in pata nu e nci sotie, nci amanta, nici prostituata... este pur si simplu o femeie buna in pat" !
adaugat de libertinul cu 3 ani in urma

[quote]

Am tot discutat despre barbati in pat.

Femeia cum este?

Ati intalnit nepricepute?

Ce inseamna buna in pat? :D

draga tina ai declansat o furtuna intr-un pahar cu apa! era evident ca nu puteai gasi puncte convergente intre persoane de sex opus.aici in spatele anonimatului mai toti ne dorim sa parem docti,cititi,ba chiar si experimentati,lucruri care doar partial pot fi adevarate!exista o prastie enorma intre teorie si peractica asa ca ia grija de sfaturile cui asculti!
adaugat de tina21 cu 3 ani in urma
Jan 1st 1970, 00:00:00

draga tina ai declansat o furtuna intr-un pahar cu apa! era evident ca nu puteai gasi puncte convergente intre persoane de sex opus.aici in spatele anonimatului mai toti ne dorim sa parem docti,cititi,ba chiar si experimentati,lucruri care doar partial pot fi adevarate!exista o prastie enorma intre teorie si peractica asa ca ia grija de sfaturile cui asculti!

Eu ascult ce-mi dicteaza inima, si ma consult cu dorintele mele si ale lui, asa cum sunt doi ochi si un singur vaz, doua picioare si un singur mers...asa trebui sa fie doua persoane in pat si o singura dorinta.

In rest, imi place sa vad si parerea altora, apoi zic: "asa da, asa nu" Nu am deschis topicul sa cer un sfat, sa impartim pareri
adaugat de hotsexyro cu 3 ani in urma
O femeie buna la pat este femeia care face sex cu dragoste(in primul rand pentru ea) si dragoste din placere,careia nu-i este frica sa spuna "NU" cand nu are pofta sa faca dragoste-sex,sau simte ca nu poate fi dedicata atunci acolo,acelui act important din viata noastra a tuturor) si care nu se teme sa faca sex atunci cand simte nevoia din cauza ca va fi considerata de "lume" curva,sau femeie usoara!(asadar o femeie care nu are "complexul curvei" cum bine zicea un prieten de-al meu!hi hi hi)

careia nu-i este frica ca o va lasa partenerul ei ,daca nu ar face una sau alta din ceea ce nu ar vrea ea sa faca sau nu-i face placere si care face orice sa-i placa ceea ce face cu barbatul ei(asta insemand partenerul implicat in actul sexual)in primul rand pentru ea,caci daca ea este multumita,satisfacuta,implinita va sti ce sa faca pentru ca si el sa fie la fel de satisfacut si implinit!

O femeie buna la pat este femeia care nu are frustrari sau pareri de rau pentru ceea ce ar fi putut sa faca si nu a facut si nici nu are resentimente pentru toti barbatii ca s-a intamplat ca un anumit barbat s-o lase odata si sa plece la alta!(pentru ca intotdeauna se va gasi o femeie mai buna la pat,nu pentru ca e mai buna ci pentru ca e "alta")
adaugat de omidee cu 3 ani in urma
Nistore , scuza-ma ca iti spun , dar parerea noastra nu poate fi decat subiectiva , reflectand ceea ce gandim ...sau nu asta s-a dorit ???...sinceritate asupra acestui subiect ???? :P
Tot cred ca lumea se invarte pe langa subiect. "Buna in pat" tine de disponibilitate, placere, de fiziologie, hormoni, intuitie, "talente/tehnici" innascute sau dobandite... "A fi buna in pat" nu este reflectia unei "adanci "filozofii" de viata. Felul cum profilele feminine bat campii pe acesta tema sunt un bun indiciu ca sunt slabe sanse ca ele sa "fie bune in pat". Iar femeile "bune in pat" sunt, de regula, si inteligente. :)
Din punctul meu de vedere, barbatul s-ar plictisi daca femeia are doar o latura sensibila, daca-i tremura picioarele si este "lesinata" de la inceput pana la sfarsit in bratele lui, de si, barbatutul este innebuit atunci cand placerea ei este vizibila.

Femiea buna este aceia care poate fi erotica, sensibila, senzuala, plina de dorinta si uneori "salbatica". Este femeia care provoaca, care-i misterioasa. Femeia cu o usoara perversitate care nu-l inabusa, care-i da incredere in el, incredere ca-i perimis orice.

Femeia buna este femeia care se poate "desprinde de pamant" si se poate darui cu trup si suflet.

Intodeauna am fost convinsa ca femeia conduce partida de amor, chiar, daca ii da impresia ca el o face , fie ca se lasa moale in bratele lui, fie ca are initiativa. O seara minunata este opera ei. (sper sa nu fiu blamata de prea multi barbati :D)

Tot cred ca lumea se invarte pe langa subiect. "Buna in pat" tine de disponibilitate, placere, de fiziologie, hormoni, intuitie, "talente/tehnici" innascute sau dobandite... "A fi buna in pat" nu este reflectia unei "adanci "filozofii" de viata. Felul cum profilele feminine bat campii pe acesta tema sunt un bun indiciu ca sunt slabe sanse ca ele sa "fie bune in pat". Iar femeile "bune in pat" sunt, de regula, si inteligente. :)

Iar tie dragule, iti multumim ca ne permiti sa respinam acelas aier cu tine. Multumim ca ne spui tu ce ne place, intelepciunea ta. Fara tine habar nu aveam, Multumim din nou!!!

Nu-ti place de noi, clik la stanga, clik la drepta, si PA!!! Ne-a parut bine:)
Dar , mai , nea petru logatu' , ia povesteste tu , la prostele de noi, cele de pe aici, cum e femeia buna in pat !?!?!

Astept cu sincer interes desi, dupa scurta ta descriere in care cuvantul principal pare a fi ": frustrat ", ma indoiesc ca ma vei lamuri !!!
;)
adaugat de antonio_george2002 cu 3 ani in urma
femeia buna la pat = specie pe cale de disparitie, din punctul meu de vedere femeie buna la pat este dezinhibata, are experienta, este inventiva.......simte ce vrei din priviri, te urca la cer si te face sa o doresti de fiecare data mai mult
adaugat de wildtomcat cu 3 ani in urma
presupun ca intrebarea asta ati adresat-o baietilor, ...nu?!

..."buna" in pat? ...MISTER ...dar stiu ca, totdeauna, m-am straduit s-o fak sa fie "buna" ! ...si cate amintiri placute ...

nu va ganditi la ...prostioare, a fost cu'aceeasi femeie
:)
:D Cred ca ai vrut sa spui :"s-o fuck sa fie buna " :D :D

Din punctul meu de vedere, barbatul s-ar plictisi daca femeia are doar o latura sensibila, daca-i tremura picioarele si este "lesinata" de la inceput pana la sfarsit in bratele lui, de si, barbatutul este innebuit atunci cand placerea ei este vizibila.

Femiea buna este aceia care poate fi erotica, sensibila, senzuala, plina de dorinta si uneori "salbatica". Este femeia care provoaca, care-i misterioasa. Femeia cu o usoara perversitate care nu-l inabusa, care-i da incredere in el, incredere ca-i perimis orice.

Femeia buna este femeia care se poate "desprinde de pamant" si se poate darui cu trup si suflet.

Intodeauna am fost convinsa ca femeia conduce partida de amor, chiar, daca ii da impresia ca el o face , fie ca se lasa moale in bratele lui, fie ca are initiativa. O seara minunata este opera ei. (sper sa nu fiu blamata de prea multi barbati :D)

Dupa ce se intreaba intr-o dimineata, sa se afle in treaba (pentru ca ea este convinsa ca este), se intreaba cam cum o fi femeia "buna la pat", dupa o zi si o noapte tot ea ne lamureste pleonastic: erotica, senzuala... Definind o categorie generica "buna la pat" prin alte categorii generice (senzuala, erotica etc.) care au aproximativ acelasi inteles, pe cand "femeia buna la pat" are de a face cu secretii, de mirosuri, gusturi, miscari... Narcisista, educatie mediocra slefuita prin lectura "avizata" a revistelor "glossy", avand ca "role model" probabil pe Mihaela Radulescu (avem un alt profil pe aici flatat de asocierea cu Andreea Marin)... "Prostul nu rade, prostul se supara":)

Dar , mai , nea petru logatu' , ia povesteste tu , la prostele de noi, cele de pe aici, cum e femeia buna in pat !?!?!

Astept cu sincer interes desi, dupa scurta ta descriere in care cuvantul principal pare a fi ": frustrat ", ma indoiesc ca ma vei lamuri !!!
;)

Exista frustrare si din "exces", nu numai din "lipsa". Sunt convins ca sunt altii care pot sa confirme acest lucru.

Dupa ce se intreaba intr-o dimineata, sa se afle in treaba (pentru ca ea este convinsa ca este), se intreaba cam cum o fi femeia "buna la pat", dupa o zi si o noapte tot ea ne lamureste pleonastic: erotica, senzuala... Definind o categorie generica "buna la pat" prin alte categorii generice (senzuala, erotica etc.) care au aproximativ acelasi inteles, pe cand "femeia buna la pat" are de a face cu secretii, de mirosuri, gusturi, miscari... Narcisista, educatie mediocra slefuita prin lectura "avizata" a revistelor "glossy", avand ca "role model" probabil pe Mihaela Radulescu (avem un alt profil pe aici flatat de asocierea cu Andreea Marin)... "Prostul nu rade, prostul se supara":)

Este normal sa-ti para lectura pentru ca tu, probabil, nu ai trait niciodata asa ceva …doar ai citit despre .

Calitatea ta de om este data de postarile tale, postarii care in ochii mei au prezentat o persoana dezechilibrata emotional condusa in mare parte de aburii alcoolului.

Cuvintele tale despre mine nu au valoare, pt ca tu nu ai valoare in ochii mei.

Nu ai stiut sa te aperi decat prin atac. Ma lasa rece atacul tau.

“Mare om, mare caracter!!!”

Pastreaza-ti judecata pentru a te judeca pe tine, se pare ca ai mult de lucru.
adaugat de tania321 cu 3 ani in urma
deh, nu toti ne ridicam la nivelul cultural al revistelor pentru femei... unii, in micimea noastra, mai avem tupeul sa si cautam raspunsuri la dilemele existentiale... indiferent de natura lor...

una peste alta suntem bune in pat in momentul in care suntem acolo 100% ... trup si suflet... altfel e doar frectie la picior de lemn
Ai dreptate Tania, unii sunt mici si se vad mari, altii sunt slabi si se vad tari…unele vorbesc din invidie pentru ca se vad slabe, altele vorbesc din ce traiesc pentru ca asta fac.
adaugat de alinaadi cu 3 ani in urma

deh, nu toti ne ridicam la nivelul cultural al revistelor pentru femei... unii, in micimea noastra, mai avem tupeul sa si cautam raspunsuri la dilemele existentiale... indiferent de natura lor...

una peste alta suntem bune in pat in momentul in care suntem acolo 100% ... trup si suflet... altfel e doar frectie la picior de lemn

Un om mare este acela care intreaba, de si, stie raspunsul, intreaba pentru a compara.

@tina O femeie buna in pat este femeia fara complexe. Doar asa poate fi naturala, asa se poate darui cu trup si suflet. O femeie complexata, si in pat este atenta sa-si ascunda "defectele" si mai putin sa-si lase trupul si mintea sa "zboare"(sunt convinsa ca tu stiai :P )
adaugat de alinaadi cu 3 ani in urma

Sintagma "buna in pat" are o mutitudine de conotatii , mai mult decat sexuale ...a fi buna la pat ,inseamna ca pe langa minte , suflet , corp si imaginatie , sa faci orice pentru a te simti bine , TU , in primul rand si implicit asta sa-ti faca partenerul sa vibreze alaturi de tine ...

A fi buna la pat nu inseamna sa aplici Kama Sutra , ci sa pui pasiune in ceea ce faci ....daca faci un sex oral , doar pentru ca asa e modelul, mai bine , lasa-te de asta si croseteaza ceva , ca esti mai castigata .,..dar daca te-ai hotarat sa o faci, pune pasiune , daruire si fa-o pentru ca-ti place tie , mai intai de toate !

Se spune ca femeile mai uratele , sunt mai pasionale , pentru ca daruiesc mai mult , pe cand cele frumusele , considera ca e suficient ca ele sunt " bune " si fac o favoare partenerului ca ii permit sa se afle in acelasi perimetru al patului , concomitent cu ele ...Nu zic sa va inghesuiti sa le-o trageti uratelor , ci era doar o constatare ...

Asa ca , iubitele mele , faceti totul cu pasiune si multa iubire , folositi-va in egala masura de imaginatie si de daruire ca sa va simtiti bine si in felul acesta si partenerul sa aprecieze prestatia , dar sa nu uitati nici o clipa ca si daca faceti podul de sus , sau sariti direct in scula , din flick-flack inainte , tot se va gasi una care sa fie mai ..."buna la pat " decat voi ....
:D

10 + Relaxarea cu care vorbesti vine din experienta ;)

Un om mare este acela care intreaba, de si, stie raspunsul, intreaba pentru a compara.

Un om mic nu pune intrebari, pt ca se teme de raspuns :D ;)

Nu poti adauga o replica la acest subiect decat daca ai un cont pe Placere.ro

Logheaza-te Inscrie-te acum